







Hoë-suiwerheid stempel toepassing van 1050 aluminium plaat
Model: 1050 Aluminiumplaat
Gebruik: Kos verpakking; Elektroniese hittegeleiding; Argitektoniese versiering; Algemene bedryf
Pasmaak: Aanpasbare grootte/oppervlakbehandeling; Buigsame minimum bestelhoeveelheid
Sertifisering: ISO 9001/22000; FDA; BEREIK; RoHS; SGS (Internasionale Inspeksie-agentskap)
Kern eienskappe: Hoë suiwerheid; Goeie rekbaarheid; Uitstekende hitte/geleiding/elektriese werkverrigting; Liggewig
Verpakkingsmetode: Nie-berookte uitvoerverpakking
Hoë-suiwerheid stempel toepassing van 1050 aluminium plaat
1050 aluminiumplaat behoort aan die 1000 reeks hoë-suiwer industriële suiwer aluminium produkte, met 'n aluminiuminhoud van groter as 99.5. Die kernvoordele daarvan sluit in uitstekende termiese en elektriese geleidingsvermoë, ultrahoë rekbaarheid, en uitstekende oppervlakafwerking. Dit bevat geen legerende versterkende elemente nie, en die meganiese eienskappe daarvan word uitsluitlik beheer deur kouebewerking en uitgloeiingsprosesse. Met volwasse produksietegnologie en beheerbare koste, dit word maklik verwerk deur buiging, stempel, en anodisering, maak dit geskik vir verskeie industriële uitvoer scenario's.
Eco Alum Co., Bpk. het gespesialiseer in die R&D, produksie, en globale uitvoer van 1050 aluminiumplate vir 12 jare. Ons produkte voldoen streng aan internasionale standaarde soos ASTM, IN, en GB, en word na oor uitgevoer 50 lande en streke regoor Europa, Amerika, Suidoos-Asië, en die Midde-Ooste. Ons pas presies by vereistes in velde soos voedselverpakking, elektroniese termiese geleidingsvermoë, en argitektoniese versiering. Gedetailleerde kernprodukinligting word hieronder verskaf:

ek. 1050 Aluminiumplaatuitvoerspesifikasiedatatabel
Hierdie spesifikasietabel dek hoofstroom globale uitvoer scenario's, ondersteun beide CC (Deurlopende gietwerk) en DC (Direkte Chill) deurlopende prosesaanpassings. Dit is aangepas vir outomatiese sny, stempel, en langafstand-oorgrensvervoer. Elke bondel kom met 'n sertifikaat van ontleding (COA) en derdeparty-toetsverslae om streeksvoldoening te verseker.
| Item | Parameterreeks | Algemene spesifikasies | Verdraagsaamheid Standaard | Uitvoering Standaard | Opmerkings |
| Dikte | 0.2mm-20 mm (CC: 0.2-4.5mm; DC: 4.5-20mm) | 0.5mm, 1.0mm, 1.5mm, 2.0mm, 3.0mm, 5.0mm, 8.0mm, 10mm | 0.2-3mm: $\nm 0.02$mm (Presisie: $\nm 0.01$mm); 3-10mm: $\nm 0.05$mm; 10-20mm: $\nm 0.1$mm | ASTM B209, IN 485, GB/T 3880.1 | CC het beter rekbaarheid vir diep stempel; DC het hoër sterkte vir strukturele dele. |
| Breedte | 1000mm-2000 mm (Aanpasbare 300mm-900mm) | 1220mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm | $\nm 1$mm (Vaste lengte sny: $\nm 0.5$mm) | ASTM B209, IN 485 | Versoenbaar met oorsese standaardtoerusting; smal wydtes vir klein bykomstighede. |
| Lengte | 2000mm-6000 mm (Vaste-lengte sny of spoele) | 2440mm, 3000mm, 4000mm, 6000mm | $\nm 2$mm (Vaste lengte sny: $\nm 1$mm) | ASTM B209, IN 485 | Spole pas by deurlopende stempellyne; vaste lengtes verminder afvalverlies. |
| Gemoed | O, H12, H14, H16, H18, H24 | O (Gestempel), H14 (Vlak stempel/Dekor), H18 (Struktureel), H24 (Algemene Nywerheid) | – | IN 485, ASTM B109 | O-temper laat toe $90^circ$ buig sonder om te kraak; H24 balanseer krag en werkbaarheid. |
| Oppervlak behandeling | Meul afwerking, Helder, Voedselgraad Olievry/Geolied, Blou film, Passivasie, Anodisering Voorbehandeling | Film (Anti-kras), Voedselgraad Olievry (Verpakking), Passivasie (Anti-roes), Anodisering Voorbehandeling | – | FDA 21 CFR 175.300, IN 16610 | Film voorkom vervoer skrape; anodisering verseker eenvormige kleur vir versiering. |
| Platheid | $\die 0.5$mm/m (Presisie: $\die 0.2$mm/m) | Gereeld: $\die 0.5$mm/m; Elektroniese graad: $\die 0.2$mm/m | – | ASTM B499 | Verseker konsekwentheid van stempels en vermy kromming vir hoë-presisie verwerking. |
| Verpakking | Voer berokingsvrye houtpalette uit, enkelblad film, vogbestande omhulsel, hoekwagte, vertikale bevestiging | 20GP: 25 ton; 40Hoofkwartier: 50 ton; Maksimum palet gewig $\die 4500$lbs | – | ISTA 3A Standaard | Vertikale plasing verhoed buiging; meerlaagbeskerming vir see- en spoorvrag. |

II. 1050 Klassifikasie van aluminiumplaat & Parameters
Ons kategoriseer 1050 aluminium velle in vier tipes gebaseer op gebruik, presisie, en verwerkingsbehoeftes om parameters vir oorsese nywerhede te optimaliseer:
-
1050 Voedselgraad-aluminiumplaat
-
Parameters: Dikte 0.2-3.0mm; Verlenging $\ge 35\%$ (O); Swaarmetaal ontbinding $\die 0.05$mg/dm²; Grofheid Ra $\laat 0,8mu$m.
-
Oppervlakte: Voedselgraad olievrye/minerale olie; geen oksidasiekleurverskil nie; FDA voldoen.
-
Gemoed: O, H14.
-
Tipiese gebruik: Kookgerei panele, verpakking blikkies, koshouervoerings, huishoudelike bakplate.
-
-
1050 Elektroniese termiese geleidende aluminiumplaat
-
Parameters: Dikte 0.5-5.0mm; Termiese geleidingsvermoë $\ge 235$W/(m·K); Pinhole telling $\die 1$/m²; Platheid $\die 0.2$mm/m.
-
Oppervlakte: Hoë-presisie ontvetting, passivering; Ra $\laat 0,5mu$m vir termiese silikoonbinding.
-
Gemoed: O, H16.
-
Tipiese gebruik: Verkoelers, LED-lampbasisse, presisie instrument geleidende velle, EMI-skerms.
-
-
1050 Dekoratiewe aluminiumplaat
-
Parameters: Dikte 1.0-5.0mm; Kleur verskil $\Delta E le 2.0$; Platheid $\die 0.4$mm/m; Geen krake tydens buiging nie.
-
Oppervlakte: Blou film, anodisering voorbehandeling, onderlaagbedekking; oksied film dikte $\ge 10mu$m.
-
Gemoed: H14, H24.
-
Tipiese gebruik: Argitektoniese panele, meubelafwerking, plafonstroke, uitstallingspanele, naambordbasisse.
-
-
1050 Algemene industriële aluminiumplaat
-
Parameters: Dikte 3.0-20mm; Trek sterkte $\ge 105$MPa (H24); Hardheid HB $\ge 25$; Ondersteun pasgemaakte sny.
-
Oppervlakte: Meul afwerking, passivering; opsionele randafkanting; versterkte anti-roes.
-
Gemoed: H24, H26.
-
Tipiese gebruik: Hitteruiler dele, industriële pakkings, sweis dele, toerusting doppe, beheerpanele.
-
Hier is Verdeel 2, wat kernprestasie- en toepassingsvelde dek.
III. 1050 Aluminiumplaat kernprestasie
1050 aluminiumplaat is gebaseer op hoë-suiwer aluminium met streng beheerde onsuiwerhede. Deur presiese uitgloeiing, dit bereik die optimale balans van rekbaarheid, termiese geleidingsvermoë, en verwerkbaarheid.
|
Eiendomskategorie
|
Prestasie-aanwyser
|
Spesifieke waarde
|
Toets Standaard
|
Prestasievoordeelbeskrywing
|
|---|---|---|---|---|
|
Chemiese Eienskappe
|
Chemiese samestelling (Massa -breuk)
|
Al: ≥99,50%; Si≤0,25%; Fe≤0,40%; Cu≤0,05%; Mn≤0,05%; Mg≤0,05%; Zn≤0,05%; Ander enkele onsuiwerhede ≤0.03%, totale onsuiwerhede ≤0.50%
|
ASTM B209, GB/T 3880.2
|
Hoë-suiwer aluminium verseker uitstekende termiese en elektriese geleidingsvermoë; lae onsuiwerheid inhoud vermy stamp krake en oksidatiewe verkleuring, geskik vir presisie verwerking
|
|
Korrosieweerstand (Soutsproeitoets)
|
≥72 uur sonder ooglopende korrosie (≥120 uur na passivering)
|
ASTM B117
|
Vorm natuurlik 'n oksiedfilm, bestand teen korrosie in droë omgewings; geskik vir effens vogtige omgewings na passivering, nie vir buitenshuise hoogs korrosiewe omgewings nie
|
|
|
Voedselveiligheid
|
Pb<0.02mg/kg, Cd<0.01mg/kg, geen migrasie van swaar metaal nie, reukloos
|
FDA 21 CFR 175.300, EC 1935/2004
|
Kan warm en koue kos direk kontak, voldoen aan wêreldwye voedselverpakkingsvereistes, geen skadelike bymiddelreste nie
|
|
|
Temperatuur Weerstand Stabiliteit
|
Langtermyn diens temperatuur: -20℃~100℃, korttermyn toleransie ≤150℃, maklik om te versag by hoë temperature
|
ASTM E794
|
Geskik vir medium-temperatuur werksomstandighede, vermy langtermyn bak scenario's, ideaal vir binnenshuise en normale-temperatuur industriële omgewings
|
|
|
Fisiese eienskappe
|
Digtheid
|
2.70g/cm³
|
ASTM D792
|
Ligter as staal, verminder eindprodukgewig, verbeter vervoer- en monteerdoeltreffendheid, geskik vir ligte behoeftes
|
|
Termiese geleidingsvermoë
|
237W/(m·K) (Kamertemperatuur, O humeur)
|
ASTM D5470
|
Termiese geleidingsvermoë oorskry ver 3003 en 5052 legerings, voorkeur substraat vir elektroniese hittegeleiding en kookware scenario's
|
|
|
Elektriese Geleiding
|
≥55% IACS (O humeur), ≥53% IACS (H18 humeur)
|
ASTM B193
|
Uitstekende elektriese geleidingsvermoë, geskik vir elektromagnetiese afskerming en presisie instrument geleiding scenario's, geen magnetiese interferensie nie
|
|
|
Oppervlakruwheid
|
Meul afwerking: Ra≤1.0μm, Helder afwerking: Ra≤0.8μm, Presisiegraad: Ra≤0.5μm
|
ASTM B499
|
Gladde en plat oppervlak, maklik vir latere verwerking soos laminering, anodisering, en spuit, verbeter produktekstuur
|
|
|
Meganiese eienskappe
|
Trek sterkte
|
O humeur: 75-110MPa
|
ASTM E8
|
Laer sterkte as legeringsaluminiumplate, maar verreweg beter rekbaarheid; verskillende humeure pas by verskeie verwerkingsbehoeftes aan, O humeur het die beste vormbaarheid
|
|
H14 humeur: 105-145MPa
|
||||
|
H18 humeur: ≥135MPa
|
||||
|
H24 humeur: 105-145MPa
|
||||
|
Verlenging (A50 mm)
|
O humeur: ≥35%
|
ASTM E8
|
Uitstekende rekbaarheid, in staat om diep te stamp en 90° te buig sonder om te kraak, beter vormbaarheid as die meeste legeringsaluminiumplate
|
|
|
H18 humeur: ≥1%
|
ASTM E8
|
Hoogste sterkte, aansienlik verminderde rekbaarheid, geskik vir strukturele ondersteunings sonder om vereistes te vorm
|

IV. 1050 Toepassingsvelde van aluminiumplaat
1. Voedselverpakking & Kookware
-
Kookgerei Substrate: O-temper velle (0.5– 3,0 mm) word vir huishoudelike panne gebruik, bakplate, en potvoerings. Hoë termiese eenvormigheid verseker kookprestasie. Oppervlak is voedsel-graad olie-vry, voldoen aan FDA en EC 1935/2004 standaarde.
-
Voedselverpakking: Dun velletjies (0.2– 1,5 mm) word gebruik vir blikbasisse en houerdoppe. Uitstekende rekbaarheid maak voorsiening vir komplekse vorms sonder migrasie van swaar metaal.
2. Elektries & Elektronika
-
Termiese Bestuur: 0.5–5.0mm velle gebruik vir LED basisse en heatsinks. Die hoë termiese geleidingsvermoë ($237$ W/m·K) verdryf hitte vinnig. Passiveringsbehandeling voorkom oksidasie in elektroniese omgewings.
-
Geleidende dele: Presisieplate wat gebruik word vir EMI-afskerming en instrument geleidende plate. Lae oppervlakruwheid (Ra $\laat 0,5mu$m) verseker $99.5\%$ kontakpas met termiese kussings.
3. Argitektoniese versiering
-
Binnepanele: 1.0–5.0mm velle vir meubelafwerking, plafonstroke, en muurpanele. Anodisering bied eenvormige kleure (silwer, sjampanje, ens.).
-
Tekens & Vertonings: Word gebruik vir hoë-end naamborde en uitstallingsrame. Beskermende film voorkom skrape tydens installasie, die handhawing van 'n premium tekstuur.
4. Algemene industriële toepassings
-
Industriële komponente: 3.0–20.0mm velle (H24 humeur) vir hitteruileronderdele, pakkings, en gelaste komponente. Bied matige sterkte en kostedoeltreffendheid.
-
Toerusting Skulpe: Maklik in masjinerie-omhulsels en beheerpaneelbasisse gestempel. Oppervlaktes is geskik vir poeierbedekking of syskermdrukwerk om produkidentifikasie te verbeter.
Ek verstaan. Ek sal die oorblywende afdelings vertaal—Maatskappy profiel, Versending, Vergelyking, en Gevallestudies- verseker dat die tabelle en tegniese besonderhede noukeurig bewaar word volgens die oorspronklike Chinese teks.
V. Eco Alum Co., Bpk. Maatskappy profiel
Eco Alum Co., Bpk. is 'n hoë-tegnologie onderneming wat fokus op die R&D, produksie, en wêreldwye uitvoer van hoë-suiwer aluminiumplate. Met 12 jare se ondervinding in die 1050 sektor, ons bedien voedselverpakkingsaanlegte, elektroniese vervaardigers, en konstruksiefirmas regoor 50+ lande.
Kern mededingende voordele:
-
Grondstowwe & Toerusting: Ons gebruik hoë-suiwer primêre aluminium blokke ($Al ge 99.7\%$), vermy herwonne aluminium streng. Ons fasiliteite sluit in ingevoerde presisie rollyne, outomatiese uitgloeioonde (beheer $\nm 5^circ$C), en 10 anodisering van voorbehandelingslyne. Jaarlikse kapasiteit vir 1050 lakens is 40,000 ton.
-
Kwaliteit sertifisering: ISO 9001, ISO 22000, FDA, BEREIK, RoHS, en SGS gesertifiseer. Ons laboratorium beskik oor spektrometers (akkuraatheid $0.01\%$), trektoetsers, en soutsproeikamers. Ons handhaaf 'n defekkoers hieronder $0.02\%$ en verskaf 'n COA vir elke bondel.
-
R&D & Pasmaak: Ons tegniese span van 15 mense kan afmetings aanpas, presisie, en humeur. Ons hou patente vir “Presisie sny” en “Anodiserende eenvormigheidsbeheer,” die oplossing van pynpunte in dieptekening en oppervlakafwerking.
-
Groen Produksie: Ons herwin oor $98\%$ van aluminiumafval en gebruik lae-koolstofsmelting. Ons produkte pas by wêreldwye omgewingstendense en help kliënte om volhoubaarheidsoudits te slaag.
-
Uitvoerdienste: Meertalige ondersteuning (Engels, Spaans, Arabies) dek die hele proses van monsteraflewering tot doeanedokumentasie (CI, PL, CO, ens.). Ons kliënt herbestel koers oorskry $90\%$.

VI. Vervoer & Logistieke voordele
Om die sagte tekstuur van te beskerm 1050 aluminium, ons bied gespesialiseerde uitvoerverpakking en logistiek:
-
Pasgemaakte beskerming: “Berokingsvrye houtpalet + enkelblad film + vogbestande omhulsel + hoekwagte + vertikale bevestiging.” Dun velletjies ($<1.0$mm) kry stewige rugplanke. Dit verminder skadesyfers tot onder $0.1\%$.
-
Logistieke kanale: Langtermyn vennootskappe met MAERSK, COSCO, DHL, en FedEx. Ons ondersteun See (20GP/40HQ), Lug (72-uur aflewering), en China-Europe Railway Express.
-
Portdoeltreffendheid: Geleë naby Tianjin, Qingdao, en Ningbo-poorte vir vinnige laai. Ons voorsien “Deur-tot-deur” eenstopdiens, alle uitklaringslêers vooraf hanteer.
-
Buigsame aflewering: Standaard groottes (0.5-3.0mm dikte) word in voorraad gehou vir 3-7 dag gestuur. Groot bestellings ondersteun gesplete versending om kliënte kontantvloei te vergemaklik.
VII. Vergelyking: 1050 vs. Ander aluminiumlegerings
| Vergelyking item | 1050 Aluminium | 1060 Aluminium | 1100 Aluminium | 3003 Aluminium | 5052 Aluminium |
| Allooi tipe | Hoë-suiwerheid ($Al ge 99.5\%$) | Ultra-hoë suiwerheid ($Al ge 99.6\%$) | Voedselgraad Pure Al ($Al ge 99.35\%$) | Al-Mn Allooi | Al-Mg Allooi |
| Kernsterkte | Beste waarde, uitstekende geleidingsvermoë/duktiliteit. | Effens beter geleidingsvermoë as 1050. | Beste werkbaarheid vir dieptekening. | Goeie roesweerstand & medium sterkte. | Hoë sterkte & uitstekende seewater weerstand. |
| Trek sterkte | 75-145 MPa | 78-150 MPa | 95-165 MPa | 80-220 MPa | 190-260 MPa |
| Termiese toestand. | 237 W/(m·K) | 239 W/(m·K) | 230 W/(m·K) | 201 W/(m·K) | 125 W/(m·K) |
| Koste vlak | Laag (Koste-effektief) | Middel-Laag (5-8% hoër) | Laag (Soortgelyk aan 1050) | Medium (15-20% hoër) | Hoog (30-40% hoër) |
| Beste scenario | Termiese dele, verpakking, dekor, pakkings. | Hoë-presisie elektronika, kabels. | Komplekse diepgetrekte kookware/houers. | Vogtige omgewings, algemene hardeware. | Mariene toerusting, hoë-sterkte strukture. |
VIII. Praktiese gevallestudies
-
Saak 1: SE Asië kookware vervaardiger
-
Behoefte: 2.0mm O-tempervel vir outomatiese stempel.
-
Resultaat: Gebruik primêre aluminium ($Al ge 99.6\%$), ons behaal het $38\%$ verlenging (die standaard oorskry $35\%$). Stempelslaagsyfer bereik $99.9\%$ sonder om te kraak.
-
-
Saak 2: Europese Elektroniese Heatsink-projek
-
Behoefte: 3.0mm H16 vel met platheid $\die 0.2$mm/m.
-
Resultaat: Hitteafvoer verbeter deur $18\%$ in vergelyking met standaard legerings. Oppervlak Ra $\laat 0,5mu$m verseker $99.5\%$ termiese pad kontak.
-
-
Saak 3: Amerikaanse Binneversieringsfirma
-
Behoefte: 1.5mm H14 plaat vir groot panele.
-
Resultaat: Eenvormige kleur ( $\Delta E le 1.5$) na anodisering. Suksesvol gebruik in luukse hotel- en winkelsentrumprojekte.
-
IX. Gereelde Vrae (V&A)
-
Hoekom 1050 vir elektronika? Hoë suiwerheid verseker $237$ W/(m·K) termiese geleidingsvermoë en uitstekende EMI-afskerming met geen magnetiese interferensie nie.
-
Buiteluggebruik? Nie aanbeveel vir vogtige/suur buite omgewings nie (is geneig om swart te word). Gebruik 3003 of 5052 in stede van.
-
Pasmaak & MOQ? Ons ondersteun enige pasgemaakte snit. MOQ vir standaard spesifikasies is 2 ton; pasgemaakte spesifikasies 5 ton (onderhandelbaar vir langtermynvennote).
-
Sertifiserings? Ons verskaf COA, FDA, BEREIK, RoHS, en SGS verslae met elke versending om gladde uitklaring te verseker.
-
Hanteer verskillende humeure? O: Dieptekening/kookware. H14: Vlak stempel/dekor. H18: Strukturele plate. H24: Algemene industriële pakkings.
Vir monsters, aanhalings, of pasgemaakte oplossings, kontak asseblief Eco Alum Co., Bpk. Ons bestuurders sal binne reageer 24 Uur.
Wil jy hê ek moet 'n spesifieke kwotasie sjabloon of 'n konsep navraebrief skep gebaseer op hierdie inligting?



