









8011 Kotitalouksien alumiinifolio elintarvikepakkauksiin & Keittiön käyttö
8011 Alumiinifolio – Kattava metalliseosfolioratkaisu, jolla on erinomainen kokonaissuorituskyky
Edustavana alumiini-rauta-pii-seoskalvona, 8011 alumiinifolio on tullut suosituin materiaali elintarvikepakkauksissa, farmaseuttinen suoja, ja teollinen valmistus tasapainoisten mekaanisten ominaisuuksiensa ansiosta, erinomainen prosessoitavuus, ja laaja sovellettavuus. Eco Alum Co., Ltd on syvästi sitoutunut tuotantoon ja vientiin 8011 alumiinifolio monien vuosien ajan ja voi tarjota täydelliset räätälöidyt palvelut maailmanlaajuisten asiakkaiden erilaisiin tarpeisiin. Seuraavassa on yksityiskohtainen selvitys tärkeimmistä tuotetiedoista:
minä. 8011 Alumiinifolion vientimäärittelyjen tietotaulukko
Tämä spesifikaatiotaulukko kattaa valtavirran maailmanlaajuiset vientistandardit ja tukee erityisten parametrien mukauttamista tarpeen mukaan. Kaikki tuotteet täyttävät kansainväliset standardit, kuten ASTM, IN, ja GB, alueiden välisen vaatimustenmukaisuuden varmistaminen.
| Esine | Parametrialue | Yleiset tekniset tiedot | Suvaitsevaisuus | Standardi | Huomautuksia |
|---|---|---|---|---|---|
| Paksuus | 0.006mm - 0,2 mm | 0.008mm, 0.012mm, 0.02mm, 0.05mm, 0.1mm | ±3 % | ASTM B209, IN 573-3 | Venymä on vakaampi, kun paksuus > 0.01mm |
| Leveys | 50mm - 2000mm | 120mm, 200mm, 500mm, 800mm, 1220mm | ±1 mm | ASTM B479, GB/T 3198 | Kapeat leikkaus- ja leveät kelat voidaan räätälöidä |
| Pituus | 500m – 5000m/rulla | 1000m, 2000m, 3000m | ±5m | Tarpeen mukaan | Säädettävä paksuuden ja leveyden mukaan kuljetusvaurioiden välttämiseksi |
| Luonne | O (Täysin pehmeä), H18 (Täysikokoinen), H22/H24 (Puolikova) | O (Pakkaus), H18 (Teollisuus-), H24 (Säiliö) | – | IN 485, JIS H 4000 | Hehkutusprosessia voidaan räätälöidä muovaussuorituskyvyn optimoimiseksi |
| Pintakäsittely | Yksi puoli valoisa (OSB), Kaksipuolinen kirkas (DSB), Kohokuvioitu, Päällystetty, Maalattu | OSB (Ruokapakkaus), DSB (Elektroninen suojaus) | – | Asiakasstandardi | Pinnoitteet valinnainen: PE, PP, epoksihartsi; logotulostus tuettu |
| Ytimen koko | ID 76 mm (3 tuumaa), 152mm (6 tuumaa) | 76mm (Alumiiniydin / Teräsydin) | ±0,5 mm | Toimialan standardi | Valinnainen ydinmateriaali kantokyvyn parantamiseksi |
| Pakkaus | Savuttomat vientipuiset kotelot, EPE-vaahtosuoja, muovikalvokääre | Yksirullainen yksittäispakkaus, usean rullan yhdistetty pakkaus | – | ISTA 3A | Kosteudenkestävä, naarmuuntumaton, iskunkestävä, soveltuu meri- ja lentokuljetuksiin |

II. Luokitus 8011 Alumiinifolio ja vastaavat parametrit
Pintakäsittelyn mukaan, sovellus, ja käsittelytekniikka, 8011 alumiinifolio jaetaan pääasiassa seuraaviin kuuteen luokkaan. Jokainen luokka on optimoitu kohdistetuilla parametreilla sopimaan erilaisiin sovellusskenaarioihin:
| Luokka | Ydinparametrit | Pintakäsittely | Sovellettava temper | Tärkeimmät ominaisuudet | Tyypilliset sovellukset |
|---|---|---|---|---|---|
| 8011 Paljas folio | Paksuus 0,006-0,2 mm, leveys 50-2000mm, vetolujuus 125-165MPa | Ei pinnoitetta, hoitamaton, puhdas metallipinta | O, H18 | Hyvä sitkeys, helppo laminointi, kohtuulliset kustannukset | Elintarvikkeiden pakkausmateriaali, alumiini-muovi-komposiittifolio, teolliset tiivisteet |
| 8011 Kohokuvioitu folio | Paksuus 0,01-0,05 mm, kohokuvioidut kuviot (ristikko/timantti), venymä ≥2 % | Yksi- tai kaksipuolinen kohokuviointi, valinnainen yksipuolinen kirkas | O | Liukumaton, lisääntynyt vahvuus, koriste- | Leivontavuoraukset, pullonkorkkien vuoraukset, huippuluokan elintarvikepakkaus |
| 8011 Päällystetty kalvo | Pinnoitteen paksuus 5-20μm, lämmönkestävyys -40°C - 300°C, kuoriutumislujuus ≥3N/15mm | PE / PP / epoksihartsipinnoite, erinomainen lämpösaumaus | O, H24 | Korroosionkestävä, vuotamaton, lämpösaumattava | Farmaseuttinen läpipainopakkaus, kupin tiivistyskalvot, ruokatölkin vuoraukset |
| 8011 Maalattu folio | Maalipaksuus 3-10μm, tarttuvuusaste 1, pätevä hapon ja alkalin kestävyys | Kuumasaumauslakka / värillinen maali, värin tasaisuus ≥95 % | O, H22 | Kulutusta kestävä, vahvat sulkuominaisuudet, tulostettava | Savukkeiden sisävaipat, kosmeettinen pakkaus, laitteiden etiketit |
| 8011 Hydrofiilinen kalvo | Kosketuskulma ≤30°, korroosionkestävyys ≥96h (suolasuihke) | Erityinen hydrofiilinen käsittely, kondensaation esto | H18 | Erinomainen lämmönjohtavuus, korkea kondensaatiotehokkuus | Ilmastointilamput, lämmönvaihtimet, kylmälaitteiden osat |
| 8011 Hydrofobinen folio | Kosketuskulma ≥100°, pinnan karheus Ra ≤0,8μm | Hydrofobinen pinnoitekäsittely, vettä hylkivä ja tarttumaton | H18 | Anti-fouling, helppo puhdistaa, matalan lämpötilan kestävyys | LVI-komponentit, ulkona eristemateriaalit, kylmävarastolaitteet |
III. Pääominaisuudet 8011 Alumiinifolio
Tarkan koostumuksen säädön ja hehkutusprosessien avulla, 8011 alumiinifoliolla saavutetaan tasapainoinen fyysinen optimointi, kemiallinen, ja mekaaniset ominaisuudet, täyttää useiden sovellusten skenaarioiden tiukat vaatimukset. Erityiset suorituskykyparametrit ovat seuraavat:
Kemialliset ominaisuudet
| Suorituskykyinen kohde | Ilmaisin | Tietty arvo | Testistandardi | Suorituskyvyn edun kuvaus |
|---|---|---|---|---|
| Kemiallinen koostumus (massajakso) | – | Al: Saldo; Fe: 0.60–1,00 %; Ja: 0.50–0,90 %; Mn ≤ 0,20 %; Mg ≤0,05 %; Cu ≤0,10 %; Yksi muu elementti ≤0,05 %, Yhteensä ≤0,15 % | ASTM B209 | Optimoidut Fe ja Si parantavat lujuutta; alhainen epäpuhtauspitoisuus; elintarvikelaatustandardien mukainen |
| Korroosionkestävyys (suolasumutesti) | – | ≥96 tuntia ilman selvää korroosiota | ASTM B117 | Hapettumisenkestävä ja hapon/alkalin kestävä, sopii elintarvike- ja lääkekosketussovelluksiin |
| Raskasmetallien migraatio | – | Johtaa <0.02 mg/kg, Kadmium <0.01 mg/kg | EY-nro 1935/2004 | Ei metallisen maun siirtymistä, elintarvike- ja lääketurvallisuuden varmistaminen |
| Liuottimen jäännös | – | ≤60 mg/dm² | FDA 21 CFR 175.300 | Ympäristöystävällinen pinnoitusprosessi, kansainvälisten elintarvikekosketusstandardien mukainen |
| Mikrobien rajat | – | E. coli, Salmonellaa ei havaittu | GB 14934-2016 | Puhdas tuotantoympäristö, sopii aseptisiin pakkausvaatimuksiin |
Fysikaaliset ominaisuudet
| Suorituskykyinen kohde | Arvo | Testistandardi | Kuvaus |
|---|---|---|---|
| Tiheys | 2.71 g/cm³ | ASTM D792 | Kevyt, kätevä kuljetukseen ja kevyeen lopputuotteen suunnitteluun |
| Sulamispiste | 640-650 °C | ASTM E794 | Korkean lämpötilan kestävyys, sopii leivontaan ja höyrytykseen |
| Lämmönjohtavuus | 237 W/ w/(m · k) | ASTM D5470 | Tasainen lämmönjohtavuus, parantaa ruoanlaitto- ja eristystehokkuutta |
| Sähkönjohtavuus | 33% Iacs | ASTM B193 | Hyvä sähkömagneettisen suojauksen suorituskyky, sopii sähköisiin sovelluksiin |
Mekaaniset ominaisuudet
| Suorituskykyinen kohde | Arvo | Testistandardi | Kuvaus |
|---|---|---|---|
| Vetolujuus | O Kilmata: 125-145 MPa; H18: 150-165 MPa | ASTM E8 | Korkeampi lujuus kuin puhdas alumiinifolio, puhkaisu- ja repeytymätön |
| Tuottolujuus | O Kilmata: 110-125 MPa; H18: 140-150 MPa | ASTM E8 | Hyvä muotoilu, voidaan työstää eri muotoihin |
| Pidentymä | ≥2%, kun paksuus >0.01mm; jopa ≥5 % O-lämpötilassa | ASTM E8 | Erinomainen joustavuus, sopii taitettavaksi, kääre, ja syväpiirustus |

IV. Sovelluskentät 8011 Alumiinifolio
Sen monipuolisilla suorituskykyetuilla, 8011 alumiinifoliota on käytetty laajasti elintarvikkeissa, farmaseuttinen, elektroniikka, rakentaminen, autoteollisuus, ja muilla teollisuudenaloilla, siitä tulee välttämätön perusmateriaali:
1. Pakkauskenttä (Ydinsovellus)
- Ruokapakkaus: Kotitalouksien alumiinifolio rullat, leivinfolio, välipalapakkaus, maitojauhetölkin vuoraukset, kypsennetyn ruoan säilöntäfolio. Luotetaan erinomaisiin sulkuominaisuuksiin (happea, kosteutta, ja valoeste), se estää ruoan hapettumista ja pilaantumista. Samaan aikaan, se tarjoaa tasaisen lämmönjohtavuuden, parantaa leivontatuloksia, ja kestää lämpötiloja -40°C pakastuksesta 300°C paistamiseen.
- Lääkepakkaus: Lääkkeiden läpipainopakkaus, alumiini-muovi-komposiittipakkaukset, kapselin alumiinifolion vuoraukset. Yhteensopiva FDA:n ja ISO:n kanssa 22000 sertifikaatit, vapaa haitallisten aineiden kulkeutumisesta, suojaavat tehokkaasti lääkkeen vakautta, pidentää säilyvyyttä, ja sopii aseptisiin tuotantoympäristöihin.
- Huippuluokan pakkaus: Savukkeiden sisävaipat, kosmeettiset lahjapakkaukset, viinapullon korkin vuoraukset. Kohokuviointi- ja päällystysprosessit parantavat pakkauksen rakennetta samalla kun ne tarjoavat kosteuden- ja vuotamattomia toimintoja, lisätä tuotteen lisäarvoa.
2. Elektroniikka kenttä
- Sähkömagneettiset suojamateriaalit: Elektronisten laitteiden suojakannet, suojanauhat, ja tietoliikennekaapelin suojakerrokset. Hyödynnä hyvää sähkönjohtavuutta, ne estävät tehokkaasti sähkömagneettiset häiriöt, varmistaa laitteen normaalin toiminnan, ja vähentää säteilysaastetta.
- Akkuvirran kerääjät: Apuvirran kerääjät litiumioniakuille ja nikkelimetallihydridiakuille. Vakaa sähkönjohtavuus ja mekaaninen lujuus täyttävät akun kokoonpanon ja lataus-purkaussyklin vaatimukset.

3. Rakennus- ja LVI-sovellukset
- Lämpöeristys: Yhdistetty polystyreenin kanssa, kivivillaa, ja muut materiaalit kattojen eristelevyjen muodostamiseen, seinät, ja lattiat. Alumiinifolio heijastaa lämpöä, vähentää energiankulutusta, ja sopii erilaisiin rakennusskenaarioihin.
- LVI-komponentit: Ilmastointilaitteen rivat ja lämmönvaihtimen vuorauskalvo. Hydrofiiliset tai hydrofobiset käsitellyt tyypit voivat optimoida kondensaatiotehokkuuden, estää kondensaatiota ja korroosiota, ja parantaa laitteiden toiminnan vakautta.
4.Auto- ja kotitaloussovellukset
- Autojen komponentit: Moottoritilan lämmöneristystyynyt ja ajoneuvon äänieristysmateriaalit. Korkean lämpötilan kestävyys ja kevyet ominaisuudet, ne vähentävät moottorin lämmönsiirtoa ja alentavat sisämelua.
- Kotitaloustuotteet: Alumiinifoliosta valmistetut ruoka-astiat, leivinpeltit, ja säilytyslaatikot. Hygieeninen ja helppo puhdistaa, nopealla ja tasaisella lämmönjohtavuudella, soveltuu sekä kotitalous- että kaupallisiin ruokailutarkoituksiin.
V. Eco Alum Co., Ltd:n tehtaan esittely
Eco Alum Co., Ltd on korkean teknologian yritys, joka on erikoistunut alumiinifolioon R&D, tuotantoon, ja viedä. Yhtiö on ollut vahvasti mukana 8011 alumiinifoliokenttä 12 vuotta. Tiukka laadunvalvonta ja tehokkaat toimitusketjun ominaisuudet, sen tuotteita viedään yli 50 maissa ja alueilla maailmanlaajuisesti, tulossa luotettavaksi alumiinifolion toimittajaksi ulkomaisille asiakkaille.
Ydinedut
- Tuotantokapasiteetti: Kaksi modernia tuotantoasemaa, jotka on varustettu maahantuoduilla erittäin tarkoilla valssaamoilla, hehkutusuunit, ja kahdeksan pinnoitteen tuotantolinjaa. Vuotuinen tuotantokapasiteetti saavuttaa 50,000 tonnia. Koko prosessista riippumaton tuotanto perusmateriaalien valssauksesta valmiin tuotteen prosessointiin varmistaa tilausten toimitussyklit (säännölliset tilaukset: 7-15 päivää).
- Laatusertifikaatit: FDA:n sertifioima (elintarvikekontaktiluokka), ISO 9001 Laadunhallintajärjestelmä, ISO 22000 Elintarviketurvallisuuden hallintajärjestelmä, ja REACH-säännökset. Jokaisen erän mukana toimitetaan analyysitodistus (COA) ja tarkastusraportit kansainvälisten standardien noudattamisen varmistamiseksi.
- R&D Kyky: Omistautunut R&D-laboratorio 15-henkisen teknisen tiimin kanssa. Pystyy räätälöimään erityisiä määrityksiä, pintakäsittelyt, ja suorituskyvyn optimointiratkaisut asiakkaiden tarpeiden mukaan. Sillä on useita patentteja alumiinifoliopinnoitusprosesseissa ja ympäristöystävällisissä pakkauksissa.
- Laadunvalvonta: Koko prosessin kattava laadunvalvontajärjestelmä, joka kattaa raaka-aineiden valinnan, liikkuva, hehkutus, pintakäsittely, ja valmiiden tuotteiden pakkaaminen. Jokainen vaihe on varustettu ammattimaisilla testauslaitteilla (paksuusmittarit, vetolujuustestauskoneet, suolasuihkutesterit). Poikkeamien määrää ohjataan alla 0.03%.
- Ympäristösitoumus: Vihreiden tuotantoprosessien käyttöönotto. Jätevesi- ja pakokaasupäästöt täyttävät standardit, alumiinifolioromun kierrätysaste ylittää 95%, ja yhtiö harjoittaa kestävää kehitystä maailmanlaajuisten ympäristötrendien mukaisesti.
Yritys noudattaa periaatetta ”Laatu ensin, Asiakaslähtöinen,” tarjoaa kahdenkeskisiä tilivastaavapalveluita, jotka kattavat vaatimusviestinnän, ratkaisun suunnittelu, tuotannon seuranta, ja logistiikkatoimitukset.

VI. Kuljetuksen mukavuuden edut
Luotamme edulliseen maantieteelliseen sijaintiin ja kypsään logistiseen yhteistyöjärjestelmään, yritys tarjoaa tehokkaan, turvallinen, ja kustannustehokkaita kuljetusratkaisuja globaaleille asiakkaille, vientilogistiikan haasteisiin vastaaminen:
- Pakkauksen suojaus: Savuttomat vientipuiset kotelot + EPE-vaahtopäädyn suojaus + ulompi muovikalvokääre, ISTA 3A kuljetusstandardien mukainen. Kestää tehokkaasti meriliikenteen tärinää, kosteus, ja hankausta, varmistaa tuotteen eheyden saapumisen yhteydessä (vahinkoprosentti alle 0.1%).
- Logistiikkakanavat: Pitkäaikainen yhteistyö MAERSK:n kanssa, COSCO, ja muut varustamot, sekä DHL- ja FedEx-pikapalvelut. Tarjoaa merirahtia (suoraan Euroopan suuriin satamiin, Amerikka, ja Kaakkois-Aasiassa), lentorahti (sisällä toimitetut kiireelliset tilaukset 72 tuntia), ja rautatiekuljetukset (China–Europe Railway Express, kustannusoptimoitu) vaihtoehtoja.
- Porttien edut: Lähellä Ningbon satamaa ja Shanghain satamaa, mahdollistaa korkean tulliselvitystehokkuuden ja nopeat lastausprosessit. Ovelta ovelle -palvelut ovat saatavilla, joka kattaa tulli-ilmoituksen, puhdistuma, ja toimitus, poistaa asiakkaiden tarpeen koordinoida muita logistiikan tarjoajia.
- Varaston tuki: Normaalit tekniset tiedot (0.008– Paksuus 0,05 mm, 120-1220mm leveys) ovat varastossa välitöntä lähetystä varten ja tukevat pienten erien nopeaa toimitusta. Suuret tilaukset voidaan toimittaa erissä, sovittaa joustavasti asiakkaiden tuotantoaikataulut.
VII. Vertailu välillä 8011 Alumiinifolio ja muut metalliseoslaadut
Alumiini-rauta-pii-seoksena, 8011 alumiinifoliolla on selviä etuja suorituskyvyssä, maksaa, ja sovellusskenaariot verrattuna 1235 (puhdasta alumiinifoliota) ja 3003 (alumiini-mangaaniseosfolio). Vertailu on seuraava:
| Vertailukohde | 8011 Alumiinifolio | 1235 Alumiinifolio | 3003 Alumiinifolio |
|---|---|---|---|
| Seostyyppi | Alumiini-rauta-pii-seos | Teollinen puhdas alumiinifolio (Al ≥ 99,35 %) | Alumiini-mangaani seos |
| Ydinsuorituskyky | Kohtalainen voimakkuus, puhkaisun kestävä, hyvä sitkeys, korkea kustannustehokkuus, tasapainoiset kokonaisominaisuudet | Erinomainen pehmeys, ylivoimainen syvävetokyky, hyvä korroosionkestävyys, mutta heikko lujuus | Voimakkuus, korkea kovuus, voimakas korroosiokeskistys, mutta huonompi sitkeys ja keskimääräinen syvävetokyky |
| Vetolujuus | 125-165 MPa | 100-130 MPa | 180-220 MPa |
| Pidentymä | ≥ 2 % (paksuus >0.01mm) | ≥ 8 % | ≥1,5 % |
| Kustannustaso | Keskikokoinen, erinomainen kustannustehokkuus | Keskikokoinen, samanlainen kuin 8011 | Suurempi (sisältää mangaania, korkeammat raaka-ainekustannukset) |
| Käsittelyn suorituskyky | Helppo taittaa, käämitys, pinnoite, kohokuvioiva; sopii useisiin käsittelymenetelmiin | Paras syvävetotulos, sopii monimutkaisille tuotteille | Vaikea käsittely, ei sovellu syväpiirtämiseen; sopii leikkaamiseen ja leimaamiseen |
| Tyypilliset sovellukset | Elintarvikkeiden pakkaus, lääkepakkaukset, kotitalousfolio, ilmastointilaitteen rivat | Joustava pakkaus, litiumakkujen virrankerääjät, erittäin tarkasti muotoillut säiliöt | Teolliset kontit, rakennuksen eristys, autojen osat, erittäin luja pakkaus |
| Edulliset skenaariot | Yleiskäyttöiset skenaariot, jotka edellyttävät sekä lujuutta että taipuisuutta ja korkeaa kustannustehokkuutta | Huippuluokan pakkausskenaariot, jotka vaativat äärimmäistä pehmeyttä ja syvävetokykyä | Teolliset skenaariot, jotka vaativat suurta lujuutta ja kulutuskestävyyttä |
VIII. Käytännön tapaustutkimuksia
Vuosien varrella, yritys on tarjonnut 8011 alumiinifolioratkaisuja asiakkaille useilla toimialoilla maailmanlaajuisesti. Tyypilliset tapaukset ovat seuraavat:
Kotelo 1: Kotitalouksien alumiinifolioprojekti suurelle eurooppalaiselle elintarvikekonsernille
- Asiakkaan vaatimukset: Räätälöity yksipuolinen kirkas 8011 alumiinifolio, jonka paksuus on 0,012 mm ja leveys 300 mm, EU:n elintarvikelaatustandardien mukainen (FDA, EC 1935/2004), vaatii hyvää repäisylujuutta ja korkeita lämpötiloja. Vuotuinen ostomäärä 8,000 tonnia, pakkauksella, joka tukee tuotemerkin logon tulostusta.
- Ratkaisu: O-temper hehkutusprosessi otettiin käyttöön joustavuuden optimoimiseksi. Pinnalle levitettiin elintarvikelaatuista rasvanpoistokäsittelyä. Logon räätälöintiin käytettiin ympäristöystävällisiä painomusteita. Pakkaukset suunniteltiin yksittäisiksi pieniksi rulliksi yhdistetyillä puulaatikoilla sopimaan eurooppalaisiin supermarkettien vähittäiskaupan skenaarioihin.
- Tulokset: Tuote tuli menestyksekkäästi valtaviin eurooppalaisiin supermarketteihin. Repäisylujuus parani 15% verrattuna asiakkaan aiempaan toimittajaan. Korkean lämpötilan kestävyys läpäisi 250°C paistotestin, ilman hajua ja muodonmuutoksia. Yhteistyö on kestänyt 5 vuotta a 100% vuotuinen uudelleentilausaste.
Kotelo 2: Läpipainopakkausten alumiinifolioprojekti Kaakkois-Aasian lääkeyhtiölle
- Asiakkaan vaatimukset: Räätälöity epoksipinnoitettu 8011 alumiinifolio, paksuus 0,02 mm, kuumasaumauslämpötilavaatimus 120–140°C, kuoriutumislujuus ≥4 N/15mm, steriilit ja epäpuhtaudet, sopii kapselin läpipainopakkauksiin. Erätilauksen toimitusjakso ≤10 päivää.
- Ratkaisu: H24 temper -pohjamateriaalia käytettiin parantamaan tasaisuutta. Päällystysprosessi optimoitiin lämpötilan kestävyyttä ja tarttuvuutta varten. Tuotanto tehtiin luokassa 10,000 puhdastila. Valmiille tuotteille tehtiin steriiliystestaus ja suolasumutestaus. Täydelliset todistusasiakirjat toimitettiin tulliselvitystä varten.
- Tulokset: Tuote täytti Kaakkois-Aasian lääkepakkausstandardit. Lämpösaumauksen läpäisynopeus saavutettu 99.9%. Kaikki steriliteettitestit läpäisty. Toimitussykli oli johdonmukaisesti sisällä 8 päivä. Yrityksestä tuli ydintoimittaja, yhteistyön edistäminen ympäröivien lääkeyritysten kanssa.
Kotelo 3: Lämpöeristysalumiinifolioprojekti Lähi-idän rakennusyritykselle
- Asiakkaan vaatimukset: Räätälöity kaksipuolinen kirkas 8011 alumiinifolio, jonka paksuus on 0,05 mm ja leveys 1220 mm rakennuseristekomposiittipaneeleille. Vaaditaan vahvaa korroosionkestävyyttä ja korkea heijastavuus sopeutuakseen Lähi-idän korkeisiin lämpötiloihin ja kosteisiin ympäristöihin. Vuotuinen hankintavolyymi 5,000 tonnia.
- Ratkaisu: H18 temper -pohjamateriaalia käytettiin lujuuden lisäämiseen. Käytettiin hapettumista estävää pintakäsittelyä. Heijastuskyky optimoitu arvoon ≥85 %. Pakkaus sisälsi kosteudenkestävän kalvon ja savuttomia puukoteloita. Merikuljetukset järjestettiin suoraan Dubain satamaan ovelta ovelle -tullipalvelulla.
- Tulokset: Korroosionkestävyys saavutettu 120 tuntia korkean lämpötilan ja korkean kosteuden olosuhteissa. Lämmöneristyskyky parani 20% perinteisiin materiaaleihin verrattuna. Kuljetusvahingot olivat nolla. Tuotetta on käytetty useissa kaupallisissa rakennusprojekteissa Lähi-idässä ja se on saanut korkeaa asiakastunnustusta.

IX. Usein kysytyt kysymykset (K&A)
1. Voi 8011 alumiinifolio koskettaa suoraan happamia tai emäksisiä ruokia?
Kyllä. Meidän 8011 alumiinifolio on läpäissyt FDA:n ja EY:n 1935/2004 elintarvikelaatuiset sertifikaatit. Raskasmetallien migraatio on paljon kansainvälisten rajojen alapuolella. Se ei reagoi kemiallisesti happojen kanssa (tomaatit, sitrushedelmiä) tai alkalista ruokia, ei tuota metallin makua, ja sitä voidaan käyttää turvallisesti elintarvikepakkauksissa ja ruoanlaittosovelluksissa.
2. Voiko erityisiä eritelmiä 8011 alumiinifolio räätälöitävissä?
Kyllä. Tuemme paksuuden 0,006–0,2 mm ja leveyden 50–2000 mm räätälöintiä. Pintakäsittelyt (kohokuvioiva, pinnoite, painatus), luonne (O / H18 / H22 / H24), ja pakkausmenetelmiä voidaan säätää asiakkaan tarpeiden mukaan. Minimitilausmäärä (Mouk) on 3 tonnia eritelmän mukaan. Erikoisräätälöinnin toimitusaika on 10-20 päivää.
3. Toimitetaanko kansainväliset sertifikaatit ja testiraportit?
Kyllä. Jokaisen erän mukana toimitetaan analyysitodistus (COA) ja tehtaan tarkastusraportti, joka kattaa paksuuden, vetolujuus, kemiallinen koostumus, ja raskasmetallipitoisuus. FDA:n testiraportit, REACH-vaatimustenmukaisuuslausunnot, ja SGS:n kolmannen osapuolen testiraportit voidaan toimittaa myös pyynnöstä sujuvan tulliselvityksen ja käytön varmistamiseksi.
4. Miten kuljetuksen aikana sattuneet vauriot käsitellään?
Käytämme korkealaatuisia vientipakkauksia, vaurioiden määrää ohjataan alla 0.1%. Jos vaurioita havaitaan vastaanottamisen jälkeen, asiakkaiden tulee toimittaa kuvia vaurioista, pakkausluettelo, ja konossementti sisällä 72 tuntia. Vahvistuksen jälkeen, lähetämme vastaavan määrän ilmaiseksi uudelleen tai neuvottelemme alennuskorvauksesta asiakkaiden etujen suojaamiseksi.
5. Miten pitäisi 8011 alumiinifolio valitaan verrattuna 1235 alumiinifolio?
Jos vaaditaan suurta joustavuutta ja syvävetokykyä (kuten monimutkaiset ruoka-astiat ja joustavat pakkaukset), 1235 alumiinifoliota suositellaan. Jos vaaditaan tasapainoista lujuutta ja taipuisuutta sekä puhkaisun kestävyyttä ja korkeaa kustannustehokkuutta (kuten kotitalousfolio, läpipainopakkaus, ja ilmastointilaitteen rivat), 8011 alumiinifolio on parempi valinta. Näytteitä voidaan toimittaa testausta ja vertailua varten.
6. Mitkä ovat maksuehdot ja toimitusajat?
Maksuehdot: Säännöllinen tilauskäyttö 30% ennakkomaksu (T/T) + 70% saldomaksu (kopiota konossementista vastaan). Pitkäaikaiset asiakkaat voivat neuvotella L/C-maksusta.
Toimitussykli: Tavalliset varastotuotteet toimitetaan 7–10 päivän kuluessa. Räätälöidyt tilaukset toimitetaan 10-20 päivän kuluessa. Merirahti Eurooppaan ja Amerikkaan kestää noin 30–40 päivää; Kaakkois-Aasiassa noin 10-15 päivää.
Jos tarvitset 8011 alumiinifolionäytteet, yksityiskohtaiset lainaukset, tai räätälöityjä ratkaisuja, ota meihin yhteyttä. Asiakasvastaavamme tarjoavat asiantuntijapalveluita sisällä 24 tuntia.
sähköposti:[email protected]
Whatsapp:+8619924932491



