







Høy renhet stempling påføring av 1050 aluminiumsplate
Modell: 1050 Aluminiumsplate
Bruk: Matemballasje; Elektronisk varmeledning; Arkitektonisk dekorasjon; Generell industri
Tilpasning: Tilpassbar størrelse/overflatebehandling; Fleksibel minimumsbestillingsmengde
Sertifisering: ISO 9001/22000; FDA; NÅ; RoHS; SGS (Internasjonalt inspeksjonsbyrå)
Kjerneegenskaper: Høy renhet; God duktilitet; Utmerket varme/ledning/elektrisk ytelse; Lett
Pakkemetode: Ikke-fumigert eksportemballasje
Høy renhet stempling påføring av 1050 aluminiumsplate
1050 aluminiumsplate tilhører 1000 serie med høy renhet industrielle rent aluminiumsprodukter, med et aluminiuminnhold på større enn 99.5. Kjernefordelene inkluderer utmerket termisk og elektrisk ledningsevne, ultra høy duktilitet, og overlegen overflatefinish. Den inneholder ingen legerende styrkende elementer, og dens mekaniske egenskaper kontrolleres utelukkende gjennom kaldbearbeidings- og glødeprosesser. Med moden produksjonsteknologi og kontrollerbare kostnader, den behandles enkelt via bøying, stempling, og anodisering, gjør den egnet for ulike industrielle eksportscenarier.
Eco Alum Co., Ltd. har spesialisert seg på R&D, produksjon, og global eksport av 1050 aluminiumsplater til 12 år. Våre produkter følger strengt internasjonale standarder som ASTM, I, og GB, og eksporteres til over 50 land og regioner over hele Europa, Amerika, Sørøst-Asia, og Midtøsten. Vi samsvarer nøyaktig med krav på områder som matemballasje, elektronisk varmeledningsevne, og arkitektonisk utsmykning. Detaljert kjerneproduktinformasjon er gitt nedenfor:

jeg. 1050 Eksportspesifikasjonsdatatabell for aluminiumsark
Denne spesifikasjonstabellen dekker globale globale eksportscenarier, støtter både CC (Kontinuerlig støping) og DC (Direkte Chill) rullerende prosesstilpasninger. Den er tilpasset automatisert kutting, stempling, og langdistanse grenseoverskridende transport. Hver batch leveres med et analysesertifikat (COA) og tredjeparts testrapporter for å sikre regional samsvar.
| Punkt | Parameterområde | Vanlige spesifikasjoner | Toleransestandard | Utførelsesstandard | Merknader |
| Tykkelse | 0.2mm-20 mm (CC: 0.2-4.5mm; DC: 4.5-20mm) | 0.5mm, 1.0mm, 1.5mm, 2.0mm, 3.0mm, 5.0mm, 8.0mm, 10mm | 0.2-3mm: $\pm 0.02$mm (Presisjon: $\pm 0.01$mm); 3-10mm: $\pm 0.05$mm; 10-20mm: $\pm 0.1$mm | ASTM B209, I 485, GB/t 3880.1 | CC har bedre duktilitet for dyp stempling; DC har høyere styrke for strukturelle deler. |
| Bredde | 1000mm-2000 mm (Tilpassbar 300mm-900mm) | 1220mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm | $\pm 1$mm (Skjæring med fast lengde: $\pm 0.5$mm) | ASTM B209, I 485 | Kompatibel med utenlandsk standardutstyr; smale bredder for små tilbehør. |
| Lengde | 2000mm-6000 mm (Skjæring eller spoler med fast lengde) | 2440mm, 3000mm, 4000mm, 6000mm | $\pm 2$mm (Skjæring med fast lengde: $\pm 1$mm) | ASTM B209, I 485 | Spoler passer til kontinuerlige stemplingslinjer; faste lengder reduserer skrottapet. |
| Temperament | O, H12, H14, H16, H18, H24 | O (Stempling), H14 (Grunn stempling/Dekor), H18 (Strukturell), H24 (Generell industri) | – | I 485, ASTM B109 | O-tempo tillater $90^sirkel$ bøyes uten å sprekke; H24 balanserer styrke og bearbeidbarhet. |
| Overflatebehandling | Millfinish, Lys, Matvaregodkjent oljefri/oljet, Blå film, Passivasjon, Anodisering Forbehandling | Film (Anti-ripe), Matvaregodkjent oljefri (Emballasje), Passivasjon (Anti-rust), Anodisering Forbehandling | – | FDA 21 CFR 175.300, I 16610 | Film forhindrer transportriper; anodisering sikrer ensartet farge for dekorasjon. |
| Flathet | $\de 0.5$mm/m (Presisjon: $\de 0.2$mm/m) | Regelmessig: $\de 0.5$mm/m; Elektronisk kvalitet: $\de 0.2$mm/m | – | ASTM B499 | Sikrer stemplingskonsistens og unngår vridning for høypresisjonsbehandling. |
| Emballasje | Eksporter Fumigeringsfrie trepaller, enkeltarks film, fuktsikker omslag, hjørnevakter, vertikal feste | 20fastlege: 25 tonn; 40HQ: 50 tonn; Maks pallvekt $\de 4500$lbs | – | ISTA 3A Standard | Vertikal plassering hindrer bøyning; flerlags beskyttelse for sjø- og jernbanegods. |

II. 1050 Klassifisering av aluminiumsplater & Parametere
Vi kategoriserer 1050 aluminiumsplater i fire typer basert på bruk, presisjon, og behandlingsbehov for å optimalisere parametere for utenlandske industrier:
-
1050 Food-Grade aluminiumsplate
-
Parametere: Tykkelse 0,2-3,0mm; Forlengelse $\ge 35\%$ (O); Tungmetalloppløsning $\de 0.05$mg/dm²; Ruhet Ra $\la 0,8mu$m.
-
Flate: Matvaregodkjent oljefri/mineralolje; ingen oksidasjonsfargeforskjell; FDA-kompatibel.
-
Temperament: O, H14.
-
Typisk bruk: Kokekar paneler, emballasjebokser, matbeholdere, husholdnings bakebrett.
-
-
1050 Elektronisk termisk ledende aluminiumsplate
-
Parametere: Tykkelse 0,5-5,0mm; Termisk konduktivitet $\ge 235$W/(m·K); Pinhole teller $\de 1$/m²; Flathet $\de 0.2$mm/m.
-
Flate: Høypresisjonsavfetting, passivering; Ra $\la 0,5mu$m for termisk silikonbinding.
-
Temperament: O, H16.
-
Typisk bruk: Kjøleribben, LED-lampesokler, presisjonsinstrument ledende ark, EMI-skjold.
-
-
1050 Dekorativ aluminiumsplate
-
Parametere: Tykkelse 1,0-5,0mm; Fargeforskjell $\Delta E le 2.0$; Flathet $\de 0.4$mm/m; Ingen sprekker under bøying.
-
Flate: Blå film, anodiserende forbehandling, primerbelegg; oksidfilmtykkelse $\ge 10mu$m.
-
Temperament: H14, H24.
-
Typisk bruk: Arkitektoniske paneler, møbelbeslag, taklister, utstillingspaneler, navneskiltbaser.
-
-
1050 Generelt industrielt aluminiumsark
-
Parametere: Tykkelse 3,0-20mm; Strekkstyrke $\ge 105$MPa (H24); Hardhet HB $\ge 25$; Støtter tilpasset skjæring.
-
Flate: Møllefinish, passivering; valgfri kantavfasing; forsterket anti-rust.
-
Temperament: H24, H26.
-
Typisk bruk: Varmeveksler deler, industrielle pakninger, sveise deler, utstyrsskjell, kontrollpaneler.
-
Her er Del 2, som dekker kjerneytelse og applikasjonsfelt.
III. 1050 Aluminiumsplate kjerneytelse
1050 aluminiumsplate er basert på høyrent aluminium med strengt kontrollerte urenheter. Gjennom presis gløding, det oppnår den optimale balansen av duktilitet, Termisk konduktivitet, og bearbeidbarhet.
|
Eiendomskategori
|
Ytelsesindikator
|
Spesifikk verdi
|
Teststandard
|
Ytelsesfordel Beskrivelse
|
|---|---|---|---|---|
|
Kjemiske egenskaper
|
Kjemisk sammensetning (Massefraksjon)
|
Al: ≥99,50 %; Si≤0,25 %; Fe≤0,40 %; Cu≤0,05 %; Mn≤0,05 %; Mg≤0,05 %; Zn≤0,05 %; Andre enkeltforurensninger ≤0,03 %, totale urenheter ≤0,50 %
|
ASTM B209, GB/t 3880.2
|
Høyrent aluminium sikrer utmerket termisk og elektrisk ledningsevne; lavt innhold av urenheter unngår stemplingssprekker og oksidativ misfarging, egnet for presisjonsbehandling
|
|
Korrosjonsbestandighet (Saltspraytest)
|
≥72 timer uten åpenbar korrosjon (≥120 timer etter passivering)
|
ASTM B117
|
Danner naturlig en oksidfilm, motstandsdyktig mot korrosjon i tørre omgivelser; egnet for lett fuktige miljøer etter passivering, ikke for utendørs sterkt korrosive miljøer
|
|
|
Matvaresikkerhet
|
Pb<0.02mg/kg, Cd<0.01mg/kg, ingen tungmetallmigrering, luktfri
|
FDA 21 CFR 175.300, EC 1935/2004
|
Kan komme i direkte kontakt med varm og kald mat, i samsvar med globale krav til matemballasje, ingen skadelige tilsetningsrester
|
|
|
Temperaturbestandighet Stabilitet
|
Langsiktig brukstemperatur: -20℃~100℃, kortsiktig toleranse ≤150℃, lett å myke ved høye temperaturer
|
ASTM E794
|
Egnet for arbeidsforhold med middels temperatur, unngå langsiktige bakescenarier, ideell for innendørs og industrielle miljøer med normal temperatur
|
|
|
Fysiske egenskaper
|
Tetthet
|
2.70g/cm³
|
ASTM D792
|
Lettere enn stål, reduserer vekten på sluttproduktet, forbedrer transport- og monteringseffektiviteten, egnet for lette behov
|
|
Termisk konduktivitet
|
237W/(m·K) (Romtemperatur, O temperament)
|
ASTM D5470
|
Termisk ledningsevne overgår langt 3003 og 5052 legeringer, foretrukket substrat for elektronisk varmeledning og kokekarscenarier
|
|
|
Elektrisk konduktivitet
|
≥55 % IACS (O temperament), ≥53 % IACS (H18 temperament)
|
ASTM B193
|
Utmerket elektrisk ledningsevne, egnet for elektromagnetisk skjerming og presisjonsinstrumentledningsscenarier, ingen magnetisk interferens
|
|
|
Overflatens ruhet
|
Møllefinish: Ra≤1,0μm, Lys finish: Ra≤0,8μm, Presisjonsgrad: Ra≤0,5μm
|
ASTM B499
|
Glatt og flat overflate, enkelt for etterfølgende behandling som laminering, anodisering, og sprøyting, forbedrer produkttekstur
|
|
|
Mekaniske egenskaper
|
Strekkstyrke
|
O temperament: 75-110MPa
|
ASTM E8
|
Lavere styrke enn legerte aluminiumsplater, men langt overlegen duktilitet; ulike temperamenter tilpasser seg ulike behandlingsbehov, O temperament har den beste formbarheten
|
|
H14 temperament: 105-145MPa
|
||||
|
H18 temperament: ≥135 MPa
|
||||
|
H24 temperament: 105-145MPa
|
||||
|
Forlengelse (A50 mm)
|
O temperament: ≥35 %
|
ASTM E8
|
Utmerket duktilitet, i stand til dyp stempling og 90° bøying uten å sprekke, bedre formbarhet enn de fleste legerte aluminiumsplater
|
|
|
H18 temperament: ≥1 %
|
ASTM E8
|
Høyeste styrke, betydelig redusert duktilitet, egnet for konstruksjonsstøtter uten å stille krav
|

IV. 1050 Bruksfelt for aluminiumsplater
1. Matemballasje & Kokekar
-
Underlag for kokekar: O-tempererte ark (0.5–3,0 mm) brukes til husholdningsgryter, stekebrett, og gryteforinger. Høy termisk jevnhet sikrer matlagingsytelse. Overflaten er oljefri for matvare, i samsvar med FDA og EC 1935/2004 standarder.
-
Matemballasje: Tynne ark (0.2–1,5 mm) brukes til boksbunner og beholderskall. Utmerket duktilitet tillater komplekse former uten tungmetallmigrering.
2. Elektrisk & Elektronikk
-
Termisk styring: 0.5–5,0 mm ark brukt til LED-baser og kjøleribber. Den høye varmeledningsevnen ($237$ W/m·K) sprer raskt varmen. Passiveringsbehandling forhindrer oksidasjon i elektroniske miljøer.
-
Ledende deler: Presisjonsplater som brukes til EMI-skjerming og instrumentledende plater. Lav overflateruhet (Ra $\la 0,5mu$m) sikrer $99.5\%$ kontaktpass med termiske puter.
3. Arkitektonisk dekorasjon
-
Innvendige paneler: 1.0–5,0 mm ark for møbelbekledning, taklister, og veggpaneler. Anodisering gir ensartede farger (sølv, champagne, osv.).
-
Skilting & Viser: Brukes til high-end navneskilt og utstillingsrammer. Beskyttelsesfilm forhindrer riper under installasjon, opprettholde en førsteklasses tekstur.
4. Generelle industrielle bruksområder
-
Industrielle komponenter: 3.0–20,0 mm ark (H24 temperament) for varmevekslerdeler, pakninger, og sveisede komponenter. Tilbyr moderat styrke og kostnadseffektivitet.
-
Utstyrsskjell: Stempeles enkelt inn i maskindeksler og kontrollpanelbaser. Overflater er egnet for pulverlakkering eller silketrykk for å forbedre produktidentifikasjonen.
Jeg forstår. Jeg vil oversette de resterende delene—Bedriftsprofil, Frakt, Sammenligning, og kasusstudier– sikre at tabellene og de tekniske detaljene er omhyggelig bevart i henhold til den originale kinesiske teksten.
V. Eco Alum Co., Ltd. Bedriftsprofil
Eco Alum Co., Ltd. er en høyteknologisk bedrift med fokus på R&D, produksjon, og global eksport av høyrent aluminiumsplater. Med 12 års erfaring innen 1050 sektor, vi serverer matpakkeanlegg, elektroniske produsenter, og byggefirmaer på tvers 50+ land.
Kjerne konkurransefordeler:
-
Råvarer & Utstyr: Vi bruker blokker av høy renhet av primæraluminium ($Al ge 99.7\%$), strengt unngå resirkulert aluminium. Våre fasiliteter inkluderer importerte presisjonsrullelinjer, automatiske glødeovner (kontroll $\17.00 ^circ$C), og 10 anodisering av forbehandlingslinjer. Årlig kapasitet for 1050 ark er 40,000 tonn.
-
Kvalitetssertifisering: ISO 9001, ISO 22000, FDA, NÅ, RoHS, og SGS-sertifisert. Laboratoriet vårt har spektrometre (nøyaktighet $0.01\%$), strekktestere, og saltsprøytekamre. Vi opprettholder en feilrate nedenfor $0.02\%$ og gi et COA for hver batch.
-
R&D & Tilpasning: Vårt tekniske team på 15 personer kan tilpasse dimensjoner, presisjon, og temperament. Vi har patent på “Presisjonsskjæring” og “Anodiseringsenhetskontroll,” løse smertepunkter ved dyptrekking og overflatebehandling.
-
Grønn produksjon: Vi resirkulerer over $98\%$ av aluminiumskrap og utnytte lavkarbonsmelting. Produktene våre er i tråd med globale miljøtrender og hjelper kundene med å bestå bærekraftsrevisjoner.
-
Eksporttjenester: Flerspråklig støtte (engelsk, spansk, arabisk) dekker hele prosessen fra prøvelevering til tolldokumentasjon (CI, PL, CO, osv.). Vår kundebestillingsfrekvens overstiger $90\%$.

VI. Transport & Logistikk fordeler
For å beskytte den myke teksturen av 1050 aluminium, vi tilbyr spesialisert eksportemballasje og logistikk:
-
Tilpasset beskyttelse: “Røykingsfri trepall + enkeltarks film + fuktsikker omslag + hjørnevakter + vertikal feste.” Tynne ark ($<1.0$mm) få stive støtteplater. Dette reduserer skaderaten til under $0.1\%$.
-
Logistikkkanaler: Langsiktige partnerskap med MAERSK, COSCO, DHL, og FedEx. Vi støtter Sea (20GP/40HQ), Luft (72-times levering), og China-Europe Railway Express.
-
Havneeffektivitet: Ligger i nærheten av Tianjin, Qingdao, og Ningbo-porter for rask lasting. Vi gir “Dør-til-dør” one-stop service, håndtering av alle fortollingsfiler på forhånd.
-
Fleksibel levering: Standard størrelser (0.5-3.0mm tykkelse) holdes på lager for 3-7 dag frakt. Store bestillinger støtter delt forsendelse for å lette kundens kontantstrøm.
VII. Sammenligning: 1050 vs. Andre aluminiumslegeringer
| Sammenligningselement | 1050 Aluminium | 1060 Aluminium | 1100 Aluminium | 3003 Aluminium | 5052 Aluminium |
| Legeringstype | Høy renhet ($Al ge 99.5\%$) | Ultra-høy renhet ($Al ge 99.6\%$) | Food-Grade Pure Al ($Al ge 99.35\%$) | Al-Mn legering | Al-Mg legering |
| Kjernestyrke | Best verdi, utmerket ledningsevne/duktilitet. | Litt bedre ledningsevne enn 1050. | Best bearbeidbarhet for dyptegning. | God rustmotstand & middels styrke. | Høy styrke & utmerket sjøvannsbestandighet. |
| Strekkstyrke | 75-145 MPa | 78-150 MPa | 95-165 MPa | 80-220 MPa | 190-260 MPa |
| Termisk kond. | 237 W/(m·K) | 239 W/(m·K) | 230 W/(m·K) | 201 W/(m·K) | 125 W/(m·K) |
| Kostnadsnivå | Lav (Kostnadseffektiv) | Midt-Lav (5-8% høyere) | Lav (Lik 1050) | Medium (15-20% høyere) | Høy (30-40% høyere) |
| Beste scenario | Termiske deler, emballasje, innredning, pakninger. | Elektronikk med høy presisjon, kabler. | Komplekse dyptrukne kokekar/beholdere. | Fuktige miljøer, generell maskinvare. | Marine utstyr, strukturer med høy styrke. |
VIII. Praktiske kasusstudier
-
Sak 1: SE Asia kokekar produsent
-
Behov: 2.0mm O-temperark for automatisert stempling.
-
Resultat: Bruker primæraluminium ($Al ge 99.6\%$), vi oppnådde $38\%$ forlengelse (overskrider standarden $35\%$). Stemplingsbestått rate nådd $99.9\%$ uten å sprekke.
-
-
Sak 2: European Electronics Heatsink Project
-
Behov: 3.0mm H16 ark med planhet $\de 0.2$mm/m.
-
Resultat: Varmespredning forbedret med $18\%$ sammenlignet med standard legeringer. Overflate Ra $\la 0,5mu$m sikret $99.5\%$ termisk putekontakt.
-
-
Sak 3: Amerikansk interiørdekorfirma
-
Behov: 1.5mm H14 ark for store plater.
-
Resultat: Ensartet farge ( $\Delta E le 1.5$) etter anodisering. Vellykket brukt i luksushotell- og kjøpesenterprosjekter.
-
IX. Ofte stilte spørsmål (Q&EN)
-
Hvorfor 1050 for elektronikk? Høy renhet sikrer $237$ W/(m·K) termisk ledningsevne og utmerket EMI-skjerming med null magnetisk interferens.
-
Utendørs bruk? Anbefales ikke for fuktige/sure utemiljøer (har en tendens til å svartne). Bruk 3003 eller 5052 i stedet.
-
Tilpasning & MOQ? Vi støtter alle tilpassede kutt. MOQ for standard spesifikasjoner er 2 tonn; tilpassede spesifikasjoner 5 tonn (omsettelig for langsiktige partnere).
-
Sertifiseringer? Vi gir COA, FDA, NÅ, RoHS, og SGS rapporterer med hver forsendelse for å sikre jevn tollbehandling.
-
Håndtere forskjellige temperamenter? O: Dyptegning/kokekar. H14: Grunn stempling/dekor. H18: Strukturelle plater. H24: Generelle industrielle pakninger.
For prøver, sitater, eller tilpassede løsninger, vennligst kontakt Eco Alum Co., Ltd. Våre ledere vil svare innen 24 timer.
Vil du at jeg skal lage en spesifikk tilbudsmal eller et utkast til forespørsel basert på denne informasjonen?



