8079 לעומת 8011 לעומת 8021 נייר אלומיניום: איך לבחור
שלושת הסגסוגות הללו מהוות את הרוב המכריע של רדיד האלומיניום מסדרת 8xxx בסחר העולמי, והקונים שואלים עליהם ללא הרף - בדרך כלל בנקודה של כתיבת מפרט ולא בטוחים לאיזה מהם הוא צריך לקרוא.
התשובה הקצרה: 8011 הוא סוס העבודה לשימוש כללי, 8021 ו 8079 הם המומחים לטוהר גבוה. ההבדלים נראים קטנים בטבלת הרכב כימי ומשמעותיים בפס ייצור.
תשובה מהירה
| אם אתה צריך… | לִבחוֹר | מַדוּעַ |
| כובעי בקבוקים, כובעי ROPP, מכסה תרופתי PTP | 8011 | חוזק פלוס יכולת צורה, עמדת העלות הטובה ביותר |
| נייר כסף ביתי, נייר כסף למיכל, מלאי סנפירי HVAC | 8011 | מוּכָח, חַסכָן, זמין באופן נרחב |
| שלפוחית תרופות אלו-אלו בצורה קרה | 8021 אוֹ 8079 | צריך משיכות למשיכה עמוקה במזג O |
| אריזת מזון בעלת מחסום גבוה (קָפֶה, בָּשָׂר, פֵּירוֹת יָם, מזון לחיות מחמד) | 8079 | עקביות מחסום מעולה, ספירת חרירים נמוכה מאוד |
| למינציה לאריזה גמישה, נייר כסף כפול אפס | 8079 | מטפל במד דק במיוחד עם שלמות טובה |
| כִּיס / סרט אריזת סוללות לרבד | 8021 | יכולת צורה ומחסום במידות דקות |
| העלות היא האילוץ הדומיננטי | 8011 | העלות הנמוכה ביותר מבין השלושה |
אם אתה זוכר רק דבר אחד: 8011 נושא יותר אלמנטים מתגזרים והוא חזק וזול יותר; 8021 ו 8079 הם טהורים יותר, יותר רקיע, וטוב יותר ברישום עמוק ובמחסום. גם לא “לְשַׁפֵּר” - הם כלים שונים.
הרכב כימי
כל הסיפור הוא בגבולות הטומאה. שלושתם הם סגסוגות אל-פה-סי, אבל הרמות המותרות של סיליקון, נְחוֹשֶׁת, מַנגָן, ואלמנטים אחרים שונים זה מזה.
| אֵלֵמֶנט | 8011 | 8021 | 8079 |
| ו | 0.50 – 0.90% | ≤ 0.15% | 0.05 – 0.30% |
| Fe | 0.60 – 1.00% | 0.70 – 1.30% | 0.70 – 1.30% |
| Cu | ≤ 0.10% | ≤ 0.05% | ≤ 0.05% |
| Mn | ≤ 0.20% | ≤ 0.05% | ≤ 0.05% |
| Mg | ≤ 0.05% | ≤ 0.05% | ≤ 0.05% |
| Zn | ≤ 0.10% | ≤ 0.05% | ≤ 0.10% |
| שֶׁל | ≤ 0.08% | — | — |
| אל | שְׁאֵרִית | שְׁאֵרִית | שְׁאֵרִית |
מה זה אומר מעשית:
8011 מאפשר הרבה יותר סיליקון ומנגן. האלמנטים האלה מעלים כוח, וזו הסיבה 8011 היא הבחירה שבה חשובה הנוקשות - פקקי בקבוקים, מכסה PTP שצריך להיקרע בצורה נקייה, נייר כסף למיכל שצריך להחזיק צורה.
8021 ו 8079 סי. מוגבל, Cu ו-Mn להתחקות אחר רמות. תוכן סגסוג נמוך יותר אומר:
- משיכות והתארכות גבוהות יותר - קריטי עבור יצירה קרה וציור עמוק
- פחות וקטנים יותר חלקיקים בין-מתכתיים - וזה המקום שבו מתחילים חורים
- עמידות בפני קורוזיה טובה יותר וביצועי מחסום אחידים יותר
- התנהגות עקבית יותר של ציור עמוק - פחות סדקים ביחסי משיכה גבוהים
הסחר הוא חוזק ועלות. טהור יותר פירושו רך ויקר יותר.
תכונות מכניות
O טמפרטורה (חישול / רַך)
| סַגסוֹגֶת | חוזק מתיחה אופייני | התארכות אופיינית |
| 8011-O | 85 – 120 MPa | ≥ 20% |
| 8021-O | 80 – 110 MPa | ≥ 22% |
| 8079-O | 80 – 110 MPa | ≥ 22% |
מזג H18 (מלא קשה)
| סַגסוֹגֶת | חוזק מתיחה אופייני | התארכות אופיינית |
| 8011-H18 | ≥ 160 MPa | ≥ 1% |
שימו לב לפער ההתארכות במזג O: 8021 ו 8079 למתוח עוד לפני שנכשל. השוליים האלה הם בדיוק מה שצורך היווצרות שלפוחיות בצורת שלפוחיות קרה.
יכולת צורה וביצועי מחסום
ציור עמוק / היווצרות קרה
זוהי ההפרדה הברורה ביותר בין הסגסוגות. בייצור שלפוחיות אלו-אלו בצורה קרה, נייר הכסף נמשך מכנית לתוך חלל - לרוב לעומק משמעותי - ללא חום. החומר ששורד את התהליך הזה צריך התארכות גבוהה ותכולה בין מתכתית נמוכה.
8021-O ו-8079-O הם הבחירות הסטנדרטיות. 8011-בדרך כלל לא נעשה שימוש ב-O ליצירת קר משיכה עמוקה.
אם חווית פיצוח, חרירים או עובי דופן לא אחיד בפינות של חללים בעלי צורה קרה, בחירת סגסוגת היא הדבר הראשון שצריך לבדוק.
ביצועי חריר
חרירים מתחילים בחלקיקים בין-מתכתיים ובתכלילים. תוכן סגסוג נמוך יותר פירושו פחות אתרי גרעין.
עבור מדדים דקים במיוחד - נייר כסף אפס כפול למטה 0.01 מ"מ - זה הופך להיות מכריע. 8079 היא הבחירה הקונבנציונלית עבור נייר כסף דק מאוד בדיוק בגלל שהוא מחזיק שלמות במדד שבו חומר בעל סגסוגת כבדה יותר יראה חורים.
מַחסוֹם
במדדי מזון תרופות ובעלי מחסום גבוה, שלושתם מספקים למעשה מחסום מלא מפני לחות, חמצן ואור דרך שכבת האלומיניום עצמה. המבדיל אינו המחסום הפנימי של המתכת - הוא כן עֲקֵבִיוּת, מה שמסתכם בשליטה בחריר ובמד אחידות. מכאן מגיע המוניטין של 8079.

מפת יישומים אופיינית
| בַּקָשָׁה | סגסוגת ראשונית | מֶזֶג | מד אופייני |
| מכסה תרופתי PTP | 8011 | H18 | 0.020 – 0.030 מ"מ |
| שלפוחית אלו-אלו בצורה קרה | 8021 / 8079 | O | 0.045 – 0.065 מ"מ |
| כובעי בקבוקים, כובעי ROPP | 8011 | H14 / H16 | 0.16 – 0.30 מ"מ |
| נייר כסף ביתי | 8011 | O | 0.010 – 0.020 מ"מ |
| מְכוֹלָה / נייר כסף למגש | 8011 / 3003 | H22 / H24 / O | 0.030 – 0.150 מ"מ |
| קָפֶה, בָּשָׂר, פֵּירוֹת יָם, אריזות מזון לחיות מחמד | 8079 | O | 0.006 – 0.015 מ"מ |
| למינציה אריזה גמישה | 8079 / 1235 | O | 0.006 – 0.009 מ"מ |
| נייר כסף כפול אפס | 8079 / 1235 | O | < 0.01 מ"מ |
| HVAC / מלאי סנפיר מחליף חום | 8011 / 1100 | H22 / H24 | 0.08 – 0.20 מ"מ |
| רדיד מיגון כבלים | 8011 / 1235 | O | 0.012 – 0.20 מ"מ |
| סִיגַרִיָה / נייר כסף לטבק | 8079 / 1235 | O | ~0.007 מ"מ |
| נרתיק סוללה / סרט למינציה | 8021 / 8079 | O | 0.025 – 0.040 מ"מ |
בחירת אריזות תרופות
הבלבול הנפוץ ביותר בקטגוריה זו:
| דְרִישָׁה | בחירה נכונה | מַדוּעַ |
| מכסה לחיצה (PTP) | 8011-H18 | מזג קשה נותן קרע נקי; החלל נוצר על ידי סרט פלסטיק, כך שהרדיד אינו צריך משיכות למשיכה עמוקה |
| אלו-אלו בצורה קרה | 8021-O או 8079-O | נייר הכסף עצמו נמשך לתוך החלל; צריך את ההתארכות |
| טְרוֹפִּי / שלפוחית עמידה לילדים | מצוין לפי מבנה | בדרך כלל משלב את שניהם |
אין להשתמש ב-8011-O ליצירה קרה, ואל תשתמש ב-8021-O לכיסוי PTP. שניהם ייכשלו - הראשון על ידי פיצוח במהלך היווצרות, השני על ידי מתיחה במקום קרע בלחיצה דרך.
בתוך צורה קרה, 8021 ו 8079 הם תחליפים קרובים. הבחירה לרוב מסתכמת באיזה מד ואיזה חומר של ספק כבר אומת במכונת השלפוחיות הספציפית שלך. אם יש לך חומר מאומת, שינוי סגסוגות דורש אימות מחדש - גורם שעלותו לכל מתג.
בחירה במזון ובאריזה גמישה
- 8079 היא הבחירה החזקה יותר לאריזה גמישה בעלת מחסום גבוה - קפה, בָּשָׂר, פֵּירוֹת יָם, שקיות תשובה, מזון לחיות מחמד, וכל יישום שבו מד דק חייב להחזיק שלמות המחסום באמצעות למינציה והפצה.
- 8011 מתאים לנייר כסף ביתי, נייר כסף למיכל ומיכלים חצי קשיחים שבהם המדיד עבה יותר ודרישות המחסום פחות קיצוניות.
- 1235 שווה לשקול עבור למינטים גמישים דקים מאוד שבהם העלות חשובה והמד הוא בערך מעל 0.006 מ"מ - הוא משמש לעתים קרובות לצד או במקום 8079 בהתאם ליכולת הטחנה.
אם החבילה שלך נכשלת בבדיקת העברת אדי לחות, זז מ 8011 אֶל 8079 באותו מד הוא אחד הדברים הראשונים שיש להעריך.
עֲלוּת
מיקום יחסי מעיד:
| סַגסוֹגֶת | עלות יחסית | לְנַמֵק |
| 8011 | הנמוך ביותר | סובלנות סגסוגת גבוהה יותר, נפח הייצור הגדול ביותר, ההיצע התחרותי ביותר |
| 8079 | גבוה יותר | בקרת קומפוזיציה הדוקה יותר, דרישת טוהר גבוהה יותר |
| 8021 | גבוה יותר | בקרת קומפוזיציה הדוקה יותר, במיוחד על Si |
הפרמיה עבור 8021 ו 8079 מֵעַל 8011 הוא אמיתי אבל הוא בדרך כלל קטן יחסית לעלות החבילה הכוללת שהומרה. אם סגסוגת טהורה יותר מבטלת כשל בהיווצרות, דחיית חריר או כשל ביציבות, זה מחזיר את עצמו מיד. ההשוואה הנכונה היא לא מחיר נייר כסף מול מחיר נייר כסף - זה מחיר נייר כסף מול עלות כוללת של חבילות שנדחו.
עץ החלטות

כאשר ניתן להחליף אותם
היזהר כאן. על גיליון מפרט סגסוגות אלה יכולות להיראות ניתנות להחלפה; בפס ייצור מאומת הם לרוב לא.
תחליפים בסיכון נמוך יותר:
- 8021 ↔ 8079 ביישומים פרמצבטיים בצורה קרה - קרוב בהרכב ובהתנהגות, אבל עדיין דורש אימות על הציוד שלך
- 8011 ↔ 1235 בכמה אריזות גמישות כלליות למינציה במידות עבות יותר
תחליפים בסיכון גבוה יותר:
- 8011 → 8079 עבור מכסה PTP: משנה כוח לחיצה והתנהגות איטום
- כל שינוי בסגסוגת בחבילת תרופות מאומתת: מפעיל אימות מחדש
- כל שינוי במדדים למטה 0.01 מ"מ: התנהגות חריר משתנה באופן מהותי
הפעל תמיד חומר ניסיון על הציוד שלך לפני החלפת מפרט מאומת. הטחנה יכולה לומר לך שהסגסוגת עומדת בתקן; זה לא יכול להגיד לך איך זה יתנהג בקו שלך.
שאלות נפוצות
הוא 8079 יותר טוב מ 8011? לא במונחים מוחלטים. 8079 הוא טהור יותר, יותר רקיע וטוב יותר במדדי מחסום ודקים. 8011 הוא חזק יותר, זול וטוב יותר עבור יישומים הדורשים קשיחות וקרע נקי. הסגסוגת הנכונה תלויה בעבודה.
האם אני יכול להשתמש 8011 בִּמקוֹם 8079 עבור אריזות תרופות? לאלו-אלו בצורה קרה, לא - אתה צריך 8021-O או 8079-O. עבור למינציה דקה בעלת מחסום גבוה, 8079 עדיף.
מה ההבדל העיקרי ביניהם 8021 ו 8079? הם קרובים בהרכב וביישום. 8021 יש מגבלת סיליקון הדוקה יותר (≤0.15%) בְּעוֹד 8079 מאפשר מעט יותר (0.05-0.30%). בפועל שניהם משמשים לרדיד פרמצבטי בצורה קרה, והבחירה לרוב מסתכמת באמוד זמינות ואיזה חומר מאומת על הציוד שלך.
למה כן 8011 הנפוץ ביותר עבור פקקי בקבוקים? מכסה בקבוק ומכסה ROPP צריך כוח כדי להחזיק צורת חוט ולשרוד את תהליך המכסה, בתוספת יכולת צורה מספיקה כדי להיות מגולגלת ומעורפלת. 8011 ב-H14 או H16 להיטים שמאזנים בעלות הנמוכה ביותר.
באיזו סגסוגת עלי להשתמש עבור נייר אלומיניום ביתי? 8011-O. זהו תקן התעשייה עבור נייר כסף ביתי ונידיד מיכל, ואין סיבה ביצועית לשלם עבור סגסוגת טהורה יותר.
האם סגסוגת טהורה יותר פירושה תמיד מחסום טוב יותר? המחסום הפנימי של אלומיניום מוצק הוא למעשה מוחלט במדדים אלה. מה שסגסוגות טהורות יותר משפרות הוא עֲקֵבִיוּת - פחות חורים ומידה אחידה יותר, מה שאומר פחות חבילות שנכשלות. ההטבה מופיעה בשיעורי הדחייה, not in the theoretical barrier number.
Which is cheaper, 8021 אוֹ 8079? They are broadly comparable, both carrying a premium over 8011. Actual pricing depends on gauge, volume and market conditions — request a quote with your specification.
Can I switch alloys to save money on an existing pack? Sometimes, but on validated pharmaceutical packaging the cost of revalidation frequently exceeds the material saving. Model the total cost — including validation, trial runs and risk — before switching.
Not sure which alloy your application needs?
Send us your application, מַד, forming process and the specification you are currently using. If there is a better-value alloy for the job we will tell you; if your current specification is already right, we will tell you that too.
