Приложение за щамповане с висока чистота на 1050 алуминиева плоча

Модел: 1050 Алуминиев лист
Употреба: Опаковане на храни; Електронна топлопроводимост; Архитектурна декорация; Обща индустрия
Персонализиране: Персонализиран размер/повърхностна обработка; Гъвкаво минимално количество за поръчка
Сертификация: ISO 9001/22000; FDA; ОБСЯГ; RoHS; SGS (Международна инспекционна агенция)
Основни характеристики: Висока чистота; Добра пластичност; Отлични характеристики на топлина/проводимост/електричество; Лек
Метод на опаковане: Опаковка за износ без фумигиране

Категория:

Приложение за щамповане с висока чистота на 1050 алуминиева плоча

1050 алуминиевият лист принадлежи към 1000 серия от промишлени продукти от чист алуминий с висока чистота, със съдържание на алуминий над 99.5. Основните му предимства включват отлична топлинна и електрическа проводимост, ултрависока пластичност, и превъзходно покритие на повърхността. Не съдържа легиращи укрепващи елементи, и неговите механични свойства се контролират единствено чрез процеси на студена обработка и отгряване. Със зряла производствена технология и контролируеми разходи, лесно се обработва чрез огъване, щамповане, и анодиране, което го прави подходящ за различни сценарии за промишлен износ.

Eco Alum Co., ООД. е специализирал Р&г, производство, и световен износ на 1050 алуминиеви листове за 12 години. Нашите продукти стриктно се придържат към международните стандарти като ASTM, IN, и GB, и се изнасят в над 50 държави и региони в цяла Европа, Америка, Югоизточна Азия, и Близкия изток. Ние отговаряме точно на изискванията в области като опаковането на храни, електронна топлопроводимост, и архитектурна украса. По-долу е предоставена подробна информация за основния продукт:

1050 алуминиева плоча
1050 алуминиева плоча

аз. 1050 Таблица със спецификации за износ на алуминиеви листове

Тази таблица със спецификации обхваща основните сценарии за глобален износ, поддържащ както CC (Непрекъснато леене) и DC (Direct Chill) персонализиране на процеса на валцуване. Пригоден е за автоматизирано рязане, щамповане, и трансграничен транспорт на дълги разстояния. Всяка партида се доставя със Сертификат за анализ (COA) и доклади от тестове на трети страни, за да се гарантира регионално съответствие.

Артикул Диапазон на параметъра Общи спецификации Стандарт за толерантност Стандарт за изпълнение Забележки
Дебелина 0.2mm-20mm (CC: 0.2-4.5мм; DC: 4.5-20мм) 0.5мм, 1.0мм, 1.5мм, 2.0мм, 3.0мм, 5.0мм, 8.0мм, 10мм 0.2-3мм: $\следобед 0.02$мм (Прецизност: $\следобед 0.01$мм); 3-10мм: $\следобед 0.05$мм; 10-20мм: $\следобед 0.1$мм ASTM B209, IN 485, GB/T 3880.1 CC има по-добра пластичност за дълбоко щамповане; DC има по-висока якост за структурни части.
ширина 1000мм-2000мм (Персонализиращи се 300mm-900mm) 1220мм, 1500мм, 1800мм, 2000мм $\следобед 1$мм (Рязане с фиксирана дължина: $\следобед 0.5$мм) ASTM B209, IN 485 Съвместим със стандартно оборудване в чужбина; тесни ширини за малки аксесоари.
Дължина 2000мм-6000мм (Рязане с фиксирана дължина или рулони) 2440мм, 3000мм, 4000мм, 6000мм $\следобед 2$мм (Рязане с фиксирана дължина: $\следобед 1$мм) ASTM B209, IN 485 Намотките отговарят на непрекъснати линии за щамповане; фиксираните дължини намаляват загубите на скрап.
Темперамент О, H12, H14, H16, H18, H24 О (Щамповане), H14 (Плитко щамповане/Декор), H18 (Структурен), H24 (Обща индустрия) IN 485, ASTM B109 O-temper позволява $90^circ$ огъване без напукване; H24 балансира здравината и обработваемостта.
Повърхностна обработка Мелница, Ярък, Хранителен клас Без масло/Омаслени, Син филм, Пасивиране, Анодизираща предварителна обработка филм (Анти-надраскване), Хранителен клас Без масло (Опаковка), Пасивиране (Анти-ръжда), Анодизираща предварителна обработка FDA 21 CFR 175.300, IN 16610 Фолиото предотвратява драскотини при транспортиране; анодирането осигурява равномерен цвят за декорация.
Плоскост $\на 0.5$mm/m (Прецизност: $\на 0.2$mm/m) Редовен: $\на 0.5$mm/m; Електронен клас: $\на 0.2$mm/m ASTM B499 Осигурява последователност на щамповането и избягва изкривяването за високопрецизна обработка.
Опаковка Износ на дървени палети без фумигация, еднолистов филм, влагоустойчива обвивка, ъглови предпазители, вертикално фиксиране 20личен лекар: 25 тона; 40HQ: 50 тона; Максимално тегло на палета $\на 4500$lbs Стандарт ISTA 3A Вертикалното разположение предотвратява огъване; многопластова защита за морски и железопътен транспорт.
Измерване на 1050 алуминиева плоча
Измерване на 1050 алуминиева плоча

II. 1050 Класификация на алуминиеви листове & Параметри

Ние категоризираме 1050 алуминиеви листове на четири вида въз основа на употребата, прецизност, и обработката трябва да оптимизира параметрите за задгранични индустрии:

  • 1050 Алуминиев лист за храна

    • Параметри: Дебелина 0.2-3.0мм; Удължение $\ge 35\%$ (О); Разтваряне на тежки метали $\на 0.05$mg/dm²; Грапавост Ra $\нека 0,8mu$м.

    • Повърхност: Хранително безмаслено/минерално масло; няма разлика в цвета на окислението; Съвместим с FDA.

    • Темперамент: О, H14.

    • Типична употреба: Панели за готварски съдове, кутии за опаковане, подложки за контейнери за храна, домакински тави за печене.

  • 1050 Електронен топлопроводим алуминиев лист

    • Параметри: Дебелина 0.5-5.0мм; Топлопроводимост $\ge 235$W/(m·K); Брой дупки $\на 1$/m²; Плоскост $\на 0.2$mm/m.

    • Повърхност: Високопрецизно обезмасляване, пасивиране; Ра $\нека 0,5mu$m за термично залепване на силикон.

    • Темперамент: О, H16.

    • Типична употреба: Радиатори, Основи за LED лампи, проводими листове за прецизни инструменти, EMI щитове.

  • 1050 Декоративен алуминиев лист

    • Параметри: Дебелина 1.0-5.0мм; Разлика в цвета $\Делта E le 2.0$; Плоскост $\на 0.4$mm/m; Без напукване при огъване.

    • Повърхност: Син филм, анодизираща предварителна обработка, грунд покритие; дебелина на оксидния филм $\ge 10mu$м.

    • Темперамент: H14, H24.

    • Типична употреба: Архитектурни пана, облицовка на мебели, таванни ленти, изложбени пана, бази за табелки.

  • 1050 Общ промишлен алуминиев лист

    • Параметри: Дебелина 3.0-20мм; Якост на опън $\ge 105$MPa (H24); Твърдост HB $\ge 25$; Поддържа персонализирано рязане.

    • Повърхност: Мелница, пасивиране; опционално скосяване на ръба; подсилени против ръжда.

    • Темперамент: H24, H26.

    • Типична употреба: Части за топлообменник, индустриални уплътнения, части за заваряване, оборудване черупки, контролни панели.

Ето го Част 2, обхващаща основна производителност и области на приложение.


III. 1050 Изпълнение на сърцевината от алуминиев лист

1050 Алуминиевият лист се основава на алуминий с висока чистота със строго контролирани примеси. Чрез прецизно отгряване, постига оптимален баланс на пластичност, топлопроводимост, и обработваемост.

Категория на имота
Индикатор за ефективност
Специфична стойност
Стандарт за изпитване
Описание на предимствата на производителността
Химични свойства
Химичен състав (Масова фракция)
Ал: ≥99,50%; Si≤0,25%; Fe≤0,40%; Cu≤0,05%; Mn≤0,05%; Mg≤0,05%; Zn≤0,05%; Други единични примеси ≤0,03%, общо примеси ≤0,50%
ASTM B209, GB/T 3880.2
Алуминият с висока чистота осигурява отлична топлинна и електрическа проводимост; ниското съдържание на примеси предотвратява напукване при щамповане и окислително обезцветяване, подходящ за прецизна обработка
Устойчивост на корозия (Тест със солен спрей)
≥72 часа без видима корозия (≥120 часа след пасивиране)
ASTM B117
Естествено образува оксиден филм, устойчиви на корозия в суха среда; подходящ за леко влажна среда след пасивиране, не е за външни силно корозивни среди
Безопасност на храните
Pb<0.02mg/kg, Cd<0.01mg/kg, няма миграция на тежки метали, без мирис
FDA 21 CFR 175.300, ЕК 1935/2004
Може да контактува директно с топла и студена храна, в съответствие с глобалните изисквания за опаковане на храни, без остатъци от вредни добавки
Температурна устойчивост Стабилност
Дългосрочна работна температура: -20℃ ~ 100 ℃, краткотрайна толерантност ≤150 ℃, лесно се размеква при високи температури
ASTM E794
Подходящ за среднотемпературни условия на работа, избягвайте дългосрочни сценарии за печене, идеален за вътрешни и индустриални среди с нормална температура
Физически свойства
Плътност
2.70g/cm³
ASTM D792
По-лек от стомана, намалява теглото на крайния продукт, подобрява ефективността на транспортиране и сглобяване, подходящ за леки нужди
Топлопроводимост
237W/(m·K) (Стайна температура, O Темпер)
ASTM D5470
Топлопроводимостта далеч надвишава 3003 и 5052 сплави, предпочитан субстрат за електронна топлопроводимост и сценарии за готварски съдове
Електрическа проводимост
≥55% IACS (O Темпер), ≥53% IACS (H18 Темпер)
ASTM B193
Отлична електропроводимост, подходящ за сценарии за електромагнитно екраниране и проводимост на прецизни инструменти, без магнитни смущения
Грапавост на повърхността
Мелница: Ra≤1.0μm, Ярък завършек: Ra≤0,8μm, Степен на точност: Ra≤0.5μm
ASTM B499
Гладка и равна повърхност, лесен за последваща обработка като ламиниране, Анодизиране, и пръскане, подобряване на текстурата на продукта
Механични свойства
Якост на опън
O Темпер: 75-110MPa
ASTM E8
По-ниска якост от листовете от алуминиева сплав, но много по-добра пластичност; различните темпераменти се адаптират към различни нужди за обработка, O темпер има най-добра формоспособност
H14 температура: 105-145MPa
H18 Темпер: ≥135MPa
H24 Темпер: 105-145MPa
Удължение (A50 мм)
O Темпер: ≥35%
ASTM E8
Отлична пластичност, способен на дълбоко щамповане и огъване на 90° без напукване, по-добра формоспособност от повечето алуминиеви листове
H18 Темпер: ≥1%
ASTM E8
Най-висока якост, значително намалена пластичност, подходящи за структурни опори без изисквания за формоване

1050 алуминиев лист от сплав
1050 алуминиев лист от сплав

IV. 1050 Полета на приложение на алуминиев лист

1. Опаковка за храна & Съдове за готвене

  • Субстрати за готварски съдове: О-темперирани листове (0.5–3,0 мм) се използват за домакински тигани, тави за печене, и подложки за саксии. Високата термична равномерност осигурява ефективност при готвене. Повърхността е без масла от хранителен клас, в съответствие с FDA и EC 1935/2004 стандарти.

  • Опаковка за храна: Тънки листове (0.2–1,5 мм) се използват за основи на кутии и корпуси на контейнери. Отличната пластичност позволява сложни форми без миграция на тежки метали.

2. Електрически & Електроника

  • Топлинно управление: 0.5–5,0 mm листове, използвани за LED основи и радиатори. Високата топлопроводимост ($237$ W/m·K) бързо разсейва топлината. Пасивната обработка предотвратява окисляването в електронни среди.

  • Проводими части: Прецизни листове, използвани за EMI екраниране и проводими пластини на инструменти. Ниска повърхностна грапавост (Ра $\нека 0,5mu$м) осигурява $99.5\%$ контактно прилягане с термични подложки.

3. Архитектурна декорация

  • Интериорни панели: 1.0–5,0 мм листове за облицовка на мебели, таванни ленти, и стенни панели. Анодирането осигурява еднакви цветове (сребро, шампанско, и т.н.).

  • Табели & Дисплеи: Използва се за табели от висок клас и изложбени рамки. Защитно фолио предпазва от надраскване по време на монтаж, поддържане на първокласна текстура.

4. Общи промишлени приложения

  • Индустриални компоненти: 3.0– 20,0 мм листове (H24 Темпер) за части на топлообменника, уплътнения, и заварени компоненти. Предлага умерена здравина и рентабилност.

  • Оборудване Черупки: Лесно се щампова в капаци на машини и основи на контролен панел. Повърхностите са подходящи за прахово боядисване или ситопечат за подобряване на идентификацията на продукта.

разбирам. Ще преведа останалите раздели -Фирмен профил, Доставка, Сравнение, и казуси— гарантиране, че таблиците и техническите подробности са щателно запазени според оригиналния китайски текст.


V. Eco Alum Co., ООД. Фирмен профил

Eco Alum Co., ООД. е високотехнологично предприятие, фокусирано върху R&г, производство, и световен износ на алуминиеви листове с висока чистота. с 12 години опит в 1050 сектор, ние обслужваме предприятия за опаковане на храни, производители на електроника, и строителни фирми 50+ държави.

Основни конкурентни предимства:

  • Суровини & Оборудване: Използваме първични алуминиеви блокове с висока чистота ($Al ge 99.7\%$), стриктно избягване на рециклиран алуминий. Нашите съоръжения включват вносни прецизни валцоващи линии, автоматични пещи за отгряване (контрол $\pm 5^circ$В), и 10 анодиращи линии за предварителна обработка. Годишен капацитет за 1050 листове е 40,000 тона.

  • Сертификат за качество: ISO 9001, ISO 22000, FDA, ОБСЯГ, RoHS, и SGS сертифицирани. Нашата лаборатория разполага със спектрометри (точност $0.01\%$), тестери за опън, и камери за пръскане на сол. Ние поддържаме ниво на дефекти по-долу $0.02\%$ и предоставете сертификат за автентичност за всяка партида.

  • Р&г & Персонализиране: Нашият технически екип от 15 души може да персонализира размерите, прецизност, и темперамент. Притежаваме патенти за “Прецизно рязане” и “Контрол на еднородността на анодирането,” решаване на болезнени точки при дълбоко изтегляне и повърхностно довършване.

  • Зелено производство: Ние рециклираме $98\%$ алуминиев скрап и използване на нисковъглеродно топене. Нашите продукти са в съответствие с глобалните екологични тенденции и помагат на клиентите да преминат одити за устойчивост.

  • Експортни услуги: Многоезична поддръжка (английски, испански, арабски) обхваща целия процес от доставката на мостра до митническата документация (CI, PL, CO, и т.н.). Процентът на повторни поръчки на нашите клиенти надвишава $90\%$.


The 1050 алуминиева плоча в момента в процес на производство
The 1050 алуминиева плоча в момента в процес на производство

VI. Транспорт & Логистични предимства

За защита на меката текстура на 1050 алуминий, предлагаме специализирано експортно опаковане и логистика:

  • Персонализирана защита: “Дървена палета без фумигация + еднолистово фолио + влагоустойчива обвивка + ъглови предпазители + вертикално фиксиране.” Тънки листове ($<1.0$мм) вземете твърди опорни дъски. Това намалява нивата на щетите до по-ниско ниво $0.1\%$.

  • Логистични канали: Дългосрочни партньорства с MAERSK, COSCO, DHL, и FedEx. Ние подкрепяме морето (20GP/40HQ), въздух (72-час доставка), и железопътен експрес Китай-Европа.

  • Ефективност на порта: Намира се близо до Тиендзин, Циндао, и Ningbo портове за бързо зареждане. Ние предоставяме “От врата до врата” обслужване на едно гише, обработка на всички файлове за митническо освобождаване предварително.

  • Гъвкава доставка: Стандартни размери (0.5-3.0mm дебелина) се поддържат на склад за 3-7 дневна доставка. Големите поръчки поддържат разделена доставка, за да се улесни паричният поток на клиента.


VII. Сравнение: 1050 срещу. Други алуминиеви сплави

Елемент за сравнение 1050 Алуминий 1060 Алуминий 1100 Алуминий 3003 Алуминий 5052 Алуминий
Тип сплав Висока чистота ($Al ge 99.5\%$) Свръхвисока чистота ($Al ge 99.6\%$) Чист Al ($Al ge 99.35\%$) Al-Mn сплав Al-Mg сплав
Core Strength Най-добра стойност, отлична проводимост/пластичност. Малко по-добра проводимост от 1050. Най-добра обработваемост за дълбоко изтегляне. Добра устойчивост на ръжда & средна якост. Висока якост & отлична устойчивост на морска вода.
Якост на опън 75-145 MPa 78-150 MPa 95-165 MPa 80-220 MPa 190-260 MPa
Термична конд. 237 W/(m·K) 239 W/(m·K) 230 W/(m·K) 201 W/(m·K) 125 W/(m·K)
Ниво на разходите Ниско (Рентабилен) Средно-нисък (5-8% по-високо) Ниско (Подобно на 1050) Среден (15-20% по-високо) високо (30-40% по-високо)
Най-добър сценарий Термични части, опаковка, декор, уплътнения. Високопрецизна електроника, кабели. Сложни дълбоко изтеглени съдове/контейнери. Влажни среди, общ хардуер. Морско оборудване, високоякостни конструкции.

VIII. Практически казуси

  • Случай 1: Югоизточна Азия Производител на съдове за готвене

    • нужда: 2.0mm O-temper лист за автоматизирано щамповане.

    • Резултат: Използване на първичен алуминий ($Al ge 99.6\%$), постигнахме $38\%$ удължаване (превишаване на стандарта $35\%$). Достигнат процент на преминаване на щамповане $99.9\%$ без напукване.

  • Случай 2: Европейски проект за електронен радиатор

    • нужда: 3.0mm H16 лист с плоскост $\на 0.2$mm/m.

    • Резултат: Разсейването на топлината е подобрено с $18\%$ в сравнение със стандартните сплави. Повърхност Ra $\нека 0,5mu$m осигурен $99.5\%$ контакт с термична подложка.

  • Случай 3: Американска фирма за интериорен декор

    • нужда: 1.5mm H14 лист за големи панели.

    • Резултат: Униформен цвят ( $\Делта E le 1.5$) след анодизиране. Използва се успешно в проекти за луксозни хотели и молове.


IX. Често задавани въпроси (Q&А)

  1. защо 1050 за електроника? Осигурява висока чистота $237$ W/(m·K) топлопроводимост и отлично EMI екраниране с нулеви магнитни смущения.

  2. Използване на открито? Не се препоръчва за влажна/киселинна външна среда (има тенденция да почернява). Използвайте 3003 или 5052 вместо това.

  3. Персонализиране & MOQ? Ние поддържаме всяка персонализирана кройка. MOQ за стандартни спецификации е 2 тона; персонализирани спецификации 5 тона (по договаряне за дългогодишни партньори).

  4. Сертификати? Предоставяме COA, FDA, ОБСЯГ, RoHS, и SGS докладва с всяка пратка, за да осигури гладко митническо освобождаване.

  5. Боравене с различни нрави? О: Дълбоко изтегляне/готварски съдове. H14: Плитко щамповане/декор. H18: Конструктивни плочи. H24: Общи индустриални уплътнения.

За проби, кавички, или индивидуални решения, моля свържете се Eco Alum Co., ООД. Нашите мениджъри ще отговорят в рамките на 24 часове.

Бихте ли искали да създам конкретен шаблон за оферта или чернова на писмо със запитване въз основа на тази информация?