8079 tegen 8011 tegen 8021 Aluminiumfolie: Hoe te kiezen
Deze drie legeringen zijn verantwoordelijk voor de overgrote meerderheid van de aluminiumfolie uit de 8xxx-serie in de wereldhandel, en kopers vragen er voortdurend naar - meestal op het moment dat ze een specificatie schrijven en niet zeker weten welke naam die moet geven.
Het korte antwoord: 8011 is het werkpaard voor algemene doeleinden, 8021 En 8079 zijn de hoogzuivere specialisten. De verschillen lijken klein op een chemische samenstellingstabel, maar zijn aanzienlijk op een productielijn.
Snel antwoord
| Als je nodig hebt… | Kiezen | Waarom |
| Flesjeskappen, ROPP-doppen, PTP farmaceutische deksel | 8011 | Sterkte plus vervormbaarheid, beste kostenpositie |
| Huishoudfolie, container folie, HVAC-vinnenvoorraad | 8011 | Bewezen, zuinig, overal verkrijgbaar |
| Koudgevormde alu-alu farmaceutische blisterverpakking | 8021 of 8079 | Vereist diepe rekbaarheid in O-temperatie |
| Voedselverpakking met hoge barrière (koffie, vlees, zeevruchten, voedsel voor huisdieren) | 8079 | Uitstekende barrièreconsistentie, zeer laag aantal gaatjes |
| Flexibele verpakkingslaminaten, dubbel-nul folie | 8079 | Verwerkt ultradunne meters met goede integriteit |
| Zakje / gelamineerde batterijverpakkingsfolie | 8021 | Vervormbaarheid en barrière in dunne diktes |
| De kosten zijn de dominante beperking | 8011 | Laagste prijs van de drie |
Als je je maar één ding herinnert: 8011 bevat meer legeringselementen en is sterker en goedkoper; 8021 En 8079 zijn zuiverder, meer ductiel, en beter in dieptrekken en barrières. Dat is ook niet het geval “beter” — het zijn verschillende instrumenten.
Chemische samenstelling
Het hele verhaal speelt zich af binnen de onzuiverheidsgrenzen. Alle drie zijn Al-Fe-Si-legeringen, maar de toegestane niveaus van silicium, koper, mangaan, en andere elementen verschillen sterk.
| Element | 8011 | 8021 | 8079 |
| En | 0.50 – 0.90% | ≤ 0.15% | 0.05 – 0.30% |
| Fe | 0.60 – 1.00% | 0.70 – 1.30% | 0.70 – 1.30% |
| Cu | ≤ 0.10% | ≤ 0.05% | ≤ 0.05% |
| Mn | ≤ 0.20% | ≤ 0.05% | ≤ 0.05% |
| mg | ≤ 0.05% | ≤ 0.05% | ≤ 0.05% |
| Zn | ≤ 0.10% | ≤ 0.05% | ≤ 0.10% |
| Van | ≤ 0.08% | — | — |
| al | Rest | Rest | Rest |
Wat dit praktisch betekent:
8011 maakt aanzienlijk meer silicium en mangaan mogelijk. Deze elementen vergroten de kracht, daarom 8011 is de keuze waar stijfheid ertoe doet: kroonkurken, PTP-deksels die netjes moeten scheuren, containerfolie die een vorm moet vasthouden.
8021 En 8079 beperkte Si, Cu en Mn om niveaus te traceren. Lager legeringsgehalte betekent:
- Hogere ductiliteit en rek — essentieel voor koudvervormen en dieptrekken
- Minder en kleinere intermetaaldeeltjes – dat is waar gaatjes ontstaan
- Betere corrosieweerstand en meer uniforme barrièreprestaties
- Consistenter dieptrekgedrag — minder scheuren bij hoge trekverhoudingen
De handel is kracht en kosten. Zuiverer betekent zachter en duurder.
Mechanische eigenschappen
O Temper (gegloeid / zacht)
| Legering | Typische treksterkte | Typische verlenging |
| 8011-O | 85 – 120 MPa | ≥ 20% |
| 8021-O | 80 – 110 MPa | ≥ 22% |
| 8079-O | 80 – 110 MPa | ≥ 22% |
H18 Temper (vol hard)
| Legering | Typische treksterkte | Typische verlenging |
| 8011-H18 | ≥ 160 MPa | ≥ 1% |
Let op de rekafstand in O-temperatie: 8021 En 8079 strek je verder uit voordat je faalt. Die marge is precies wat de vorming van koude blaren verbruikt.
Vervormbaarheid en barrièreprestaties
Dieptrekken / koude vorming
Dit is de duidelijkste scheiding tussen de legeringen. Bij koude aluminium blisterproductie, de folie wordt mechanisch in een holte getrokken – vaak tot aanzienlijke diepte – zonder hitte. Het materiaal dat dat proces overleeft, heeft een hoge rek en een laag intermetaalgehalte nodig.
8021-O en 8079-O zijn de standaardselecties. 8011-O wordt over het algemeen niet gebruikt voor dieptrekkoudvervormen.
Als u last heeft gehad van kraken, gaatjes of ongelijkmatige wanddikte op de hoeken van koudgevormde holtes, De selectie van de legering is het eerste dat u moet controleren.
Pinhole-prestaties
Pinholes ontstaan bij intermetallische deeltjes en bij insluitsels. Een lager legeringsgehalte betekent minder kiemplaatsen.
Voor ultradunne meters - dubbele nul-folie hieronder 0.01 mm — dit wordt doorslaggevend. 8079 is de conventionele keuze voor zeer dunne folie juist omdat het de integriteit behoudt op het niveau waar een zwaarder gelegeerd materiaal gaatjes zou vertonen.
Barrière
Bij farmaceutische en hoge barrière voedselmeters, ze bieden alle drie een effectieve, volledige barrière tegen vocht, zuurstof en licht door de aluminiumlaag zelf. De differentiator is niet de intrinsieke barrière van het metaal – dat is het wel samenhang, wat neerkomt op pinhole-controle en meetuniformiteit. Dit is waar de reputatie van 8079 vandaan komt.

Typische applicatiekaart
| Sollicitatie | Primaire legering | Woedeaanval | Typische meter |
| PTP farmaceutische deksel | 8011 | H18 | 0.020 – 0.030 mm |
| Koudgevormde aluminium blisterverpakking | 8021 / 8079 | O | 0.045 – 0.065 mm |
| Flesjeskappen, ROPP-doppen | 8011 | H14 / H16 | 0.16 – 0.30 mm |
| Huishoudfolie | 8011 | O | 0.010 – 0.020 mm |
| Houder / dienblad folie | 8011 / 3003 | H22 / H24 / O | 0.030 – 0.150 mm |
| Koffie, vlees, zeevruchten, verpakking van huisdiervoeding | 8079 | O | 0.006 – 0.015 mm |
| Flexibel verpakkingslaminaat | 8079 / 1235 | O | 0.006 – 0.009 mm |
| Dubbel-nul folie | 8079 / 1235 | O | < 0.01 mm |
| HVAC / warmtewisselaarvinvoorraad | 8011 / 1100 | H22 / H24 | 0.08 – 0.20 mm |
| Kabelafschermfolie | 8011 / 1235 | O | 0.012 – 0.20 mm |
| Sigaret / tabak folie | 8079 / 1235 | O | ~0,007 mm |
| Batterijzakje / laminaat folie | 8021 / 8079 | O | 0.025 – 0.040 mm |
Kiezen voor farmaceutische verpakkingen
De meest voorkomende verwarring in deze categorie:
| Vereiste | Juiste keuze | Waarom |
| Doordrukdeksel (PTP) | 8011-H18 | Een hard humeur geeft een zuivere breuk; de holte wordt gevormd door een plastic folie, de folie heeft dus geen dieptrek-ductiliteit nodig |
| Koudvorm alu-alu | 8021-O of 8079-O | De folie zelf wordt in de holte getrokken; heeft de verlenging nodig |
| Tropisch / kindveilige blisterverpakking | Per structuur gespecificeerd | Combineert meestal beide |
Gebruik 8011-O niet voor koudvervormen, en gebruik 8021-O niet voor PTP-deksels. Beide zullen falen – de eerste door barsten tijdens het vormen, de tweede door uit te rekken in plaats van te scheuren bij het doordrukken.
Binnen koude vorm, 8021 En 8079 zijn nauwe vervangers. De selectie komt vaak neer op welke maat en welk leveranciersmateriaal al is gevalideerd op uw specifieke blistermachine. Als u over gevalideerd materiaal beschikt, het vervangen van legeringen vereist revalidatie - houd bij elke overstap rekening met de kosten.
Kiezen voor voeding en flexibele verpakkingen
- 8079 is de sterkere keuze voor flexibele verpakkingen met een hoge barrière: koffie, vlees, zeevruchten, retortzakjes, voedsel voor huisdieren, en elke toepassing waarbij een dunne dikte de integriteit van de barrière moet behouden door middel van laminering en distributie.
- 8011 is geschikt voor huishoudfolie, containerfolie en halfharde containers waarvan de dikte dikker is en de eisen aan de barrière minder extreem zijn.
- 1235 is het overwegen waard voor zeer dunne flexibele laminaten waarbij de kosten van belang zijn en de dikte er ongeveer boven ligt 0.006 mm — het wordt vaak naast of in plaats van gebruikt 8079 afhankelijk van de molencapaciteit.
Als uw pakket de tests voor de overdracht van vocht en damp niet doorstaat, verhuizen van 8011 naar 8079 op dezelfde maatstaf is een van de eerste dingen die moet worden geëvalueerd.
Kosten
Indicatieve relatieve positionering:
| Legering | Relatieve kosten | Reden |
| 8011 | Laagst | Hogere legeringstolerantie, grootste productievolume, meest concurrerende aanbod |
| 8079 | Hoger | Nauwere compositiecontrole, hogere zuiverheidseis |
| 8021 | Hoger | Nauwere compositiecontrole, vooral op Si |
De premie voor 8021 En 8079 over 8011 is reëel, maar is meestal klein in verhouding tot de totale omgerekende pakketkosten. Als een zuiverdere legering een vormfout elimineert, een pinhole-afwijzing of een stabiliteitsfout, het betaalt zichzelf onmiddellijk terug. De juiste vergelijking is niet de folieprijs tegen de folieprijs; het is de folieprijs tegen de totale kosten van afgewezen verpakkingen.
Beslissingsboom

Wanneer ze vervangen kunnen worden
Wees voorzichtig hier. Op een specificatieblad kunnen deze legeringen onderling uitwisselbaar lijken; op een gevalideerde productielijn is dat vaak niet het geval.
Vervangingen met een lager risico:
- 8021 ↔ 8079 in farmaceutische toepassingen in koude vorm – vergelijkbaar qua samenstelling en gedrag, maar vereist nog steeds validatie op uw apparatuur
- 8011 ↔ 1235 in sommige algemene flexibele verpakkingslaminaten met dikkere afmetingen
Vervangingen met een hoger risico:
- 8011 → 8079 voor PTP-afdekking: verandert de doordrukkracht en het afdichtingsgedrag
- Elke legeringsverandering in een gevalideerde farmaceutische verpakking: zorgt voor revalidatie
- Elke verandering op onderstaande meters 0.01 mm: Het pinhole-gedrag verandert aanzienlijk
Voer altijd proefmateriaal uit op uw eigen apparatuur voordat u overstapt op een gevalideerde specificatie. De molen kan u vertellen of de legering aan de norm voldoet; het kan u niet vertellen hoe het zich op uw lijn zal gedragen.
Veelgestelde vragen
Is 8079 beter dan 8011? Niet in absolute termen. 8079 is zuiverder, taaier en beter in barrière- en dunne diktes. 8011 is sterker, goedkoper en beter voor toepassingen die stijfheid en schone breuk vereisen. De juiste legering is afhankelijk van de klus.
Kan ik gebruiken 8011 in plaats van 8079 voor farmaceutische verpakkingen? Voor koudgevormd alu-alu, nee – u heeft 8021-O of 8079-O nodig. Voor dunne laminaten met een hoge barrière, 8079 verdient de voorkeur.
Wat is het belangrijkste verschil tussen 8021 En 8079? Ze liggen qua samenstelling en toepassing dicht bij elkaar. 8021 heeft een strengere siliciumlimiet (≤0,15%) terwijl 8079 laat iets meer toe (0.05–0,30%). In de praktijk worden beide gebruikt voor koudgevormde farmaceutische folie, en selectie komt vaak neer op het meten van de beschikbaarheid en welk materiaal op uw apparatuur is gevalideerd.
Waarom is 8011 meest gebruikelijk voor flessendoppen? Flesdoppen en ROPP-doppen hebben kracht nodig om de draadvorm vast te houden en het sluitproces te overleven, plus voldoende vervormbaarheid om te worden gerold en gekarteld. 8011 in H14 of H16 bereikt dat evenwicht tegen de laagste kosten.
Welke legering moet ik gebruiken voor huishoudelijk aluminiumfolie?? 8011-O. Het is de industriestandaard voor huishoudfolie en containerfolie, en er is geen prestatiereden om te betalen voor een zuiverdere legering.
Betekent een zuiverdere legering altijd een betere barrière?? De intrinsieke barrière van massief aluminium is bij deze meters feitelijk absoluut. Wat zuiverdere legeringen verbeteren is samenhang - minder gaatjes en een uniformere maatvoering, wat betekent dat er minder pakketten mislukken. Het voordeel komt tot uiting in de afwijzingspercentages, niet in het theoretische barrièregetal.
Dat is goedkoper, 8021 of 8079? Ze zijn in grote lijnen vergelijkbaar, beide dragen een premie over 8011. De werkelijke prijs is afhankelijk van de meter, volume en marktomstandigheden — vraag een offerte aan met uw specificatie.
Kan ik legeringen wisselen om geld te besparen op een bestaand pakket?? Soms, maar bij gevalideerde farmaceutische verpakkingen zijn de kosten van hervalidatie vaak groter dan de materiaalbesparing. Modelleer de totale kosten, inclusief validatie, proefdraaien en risico's — voordat u overstapt.
Weet u niet zeker welke legering uw toepassing nodig heeft?
Stuur ons uw sollicitatie, graadmeter, vormproces en de specificatie die u momenteel gebruikt. Als er een legering met een betere waarde voor de klus bestaat, zullen wij u dat vertellen; als uw huidige specificatie al klopt, dat zullen wij u ook vertellen.
